Pokud žijete v domnění, že odposlechy jsou něčím, co se děje pouze v detektivních seriálech, jste na omylu. Takový odposlech si může zařídit kdokoliv, a to za pár tisíc korun. Při dobrém zpracování je jeho odhalení prakticky nemožné. Odborníci totiž dokážou odposlouchávací zařízení zabudovat do běžných domácích spotřebičů.

Na trhu je k sehnání celá řada odposlouchávacích zařízení a pořídit si je může každý. Ceny se pohybují od pár tisícovek až do desetitisíců, odvíjí se od kvality zaznamenávaného zvuku i provedení. Čím lepší kvalita zvuku a méně odhalitelné provedení, tím více si připlatíte. Slušný odposlech však seženete už do pěti tisíc korun.

Rozlišujeme dva typy odposlechů

Kdybyste se rozhodli nějaký odposlech koupit, v první řadě by bylo nezbytné rozhodnout, zda potřebujete GSM odposlouchávací zařízení, nebo rádiový odposlech.

GSM varianta má neomezený dosah a nepotřebuje speciální přijímač, nicméně u levnějších modelů vás nepotěší horší kvalita zvuku a vysoká spotřeba baterie. Přesto jsou tyto odposlechy běžnými lidmi využívány nejčastěji.

Rádiový odposlech vyžaduje dvě součásti – vysílač a přijímač – instalované v blízké vzdálenosti. Takové odposlouchávání má miniaturní rozměry, vysokou kvalitu zvuku, ale krátký dosah. Na druhou stranu je zcela anonymní, na rozdíl od GSM modelu do něj totiž nepotřebujete SIM kartu.

S ukrytím není problém

Zjistit, že jste odposloucháváni, je dnes velmi obtížné. V obchodech, jako je Spyobchod.cz, jsou totiž běžně k dostání odposlechy zabudované ve wifi routerech a dalších spotřebičích. A kdyby se vám nabídka nelíbila, jsou schopní přichystat řešení na míru – zabudovat odposlech třeba do mikrovlnky nebo rádia. Tam je prakticky neodhalitelný.

A na co všechno se dnes odposlouchávání používá? Na odhalení nevěry, usvědčení zaměstnance z okrádání firmy a mnoho dalších účelů. Máte-li pocit, že je právo na vaší straně, s pomocí odposlouchávacího zařízení si snadno obstaráte důkaz.