Trávíte letos Valentýna po boku svého miláčka a chcete si udělat pěkného Valentýna, tedy den zamilovaných právě v pohodlí domova? Řekneme vám, jak si ho pořádně osladíte – a to doslova!

Valentýn, to je den, kdy se slaví všichni zamilovaní lidé, je to den lásky, avšak mnoho lidí pořádá na Valentýna různé večírky a jak se říká „opilecké chvilky“. My pro vás tedy máme jedinečný recept na valentýnský milkshake, který uspokojí chutě na sladké a zároveň může být podáván i místo dezertu. Zde je recept:

Domácí zmrzlina spojená s alkoholem chutná vážně výborně. Není nic lepšího než zmrzlina vyrobená ze skutečných jahod, protože díky tomu pak onen milkshake dostane tu sametovou a krémovou chuť. Plus, pokud k němu přidáte ještě vanilkové aroma, vaše chuťové pohárky se budou moct zbláznit.

Potřebné ingredience pro výrobu 2 koktejlů:

2,5 šálku jahodové zmrzliny

3/4 šálku mléka (nejlépe plnotučného)

3 lžíce ochucené vodky (vhodná kokosová nebo melounová)

červené sypání

šlehačka

Postup:

V mixéru smíchejte zmrzlinu, mléko a vodku. Směs rozmixujte tak, aby bylo jemná a přitom krásně krémová. Vodku přidávejte dle chuti a vlastního uvážení.

Hotový výtvor nalijte do vysoké sklenice a ozdobte šlehačkou a červenými sypáním.

Potřebné ingredience pro výrobu 6 koktejlů:

3/4 šálku polotučného mléka

1,5 šálku smetany ke šlehání

4 lžíce cukru

1 lžička vanilkového aroma

červené sypání

miska jahod

Postup:

Do velké misky nalijte mléko, šlehačku, cukr a vanilkové aroma – tyto ingredience rozmixujte, dokud se cukr pořádně nerozpustí – zhruba 3 až 4 minuty. Poté tuto směs zakryjte fólií a dejte odstát do ledničky zhruba na hodinu.

Jakmile je směs pořádně vychlazená, nalijte ji opět do mixéru a přidejte k ní jahody, dokud směs nezhoustne. Mixujte zhruba 20 minut a vypněte tehdy, kdy začne směs vypadat jako zmrzlina. K hustějšímu koktejlu můžete přidávat více jahod.

Nalijte do sklenic a posypte červeným sypáním na ozdobu.