V posledních několika letech ceny elektrické energie a plynu rostou, přičemž stejný trend má přetrvávat i v nadcházejících letech. Pokud tedy hledáte ekonomické řešení, investujte do krbových kamen, s nimiž můžete vytápět klidně všechny místnosti v domě, ale třeba i chatu. Zároveň se jedná i o ekologický zdroj tepla, který je naprosto šetrný k životnímu prostředí. V následujících řádcích vám o palivovém dřevu prozradíme více informací.

Palivové dřevo se chlubí hned několika benefity. V porovnání s ostatními způsoby vytápění je palivové dřevo mnohem levnější, takže ušetříte vskutku tisíce korun ročně. Jednou z možností je také uhlí, ovšem u něj počítejte s horším skladováním, navíc dřevo je čistější a manipulace s ním jednodušší. Při hoření dřeva není vyprodukován takřka žádný odpad.

Jaké druhy palivového dřeva existují?

Jsou k dostání různé druhy palivového dřeva, přičemž odlišnosti jsou především ve struktuře a vlastnostech. Prvně byste si měli tedy zajistit, které dřevo je pro topení nejvhodnější. Ideální volbou pro topení v krbových kamnech jsou tvrdé druhy dřeva, mezi něž patří buk, habr, dub, jasan, ale také ovocné stromy.

Další možností jsou listnaté stromy, jako jsou bříza, lípa, kaštan a topol, které hoří docela rychle, a proto jsou vhodné spíše pro zatápění. V neposlední řadě se nabízí jehličnany jako borovice a smrk, u nichž však počítejte s větším množstvím odpadu.

Kde koupit palivové dřevo?

Jestliže hledáte odborníka, v jehož nabídce je prodej palivového dřeva, potom se obraťte na společnost NEJLEVNĚJŠÍDŘEVO.CZ. V nabídce najdete palivové dříví v mnoha délkách, stačí si pouze vybrat. Přímo na stránkách najdete mimo jiné i ceník a formulář pro objednání. Začněte si dělat zásoby na zimu, dřeva není nikdy dost, zejména pokud bude zima tuhá.