Krása je pro každou ženu důležitá. Některé ženy si dávají záležet na krásném obličeji, jiné upřednostňují péči o své nehty nebo pokožku. Tak či onak, žena by o sebe měla pečovat celkově a hlavně, by neměla zapomínat i na chodidla. Naše chodidla jsou nejvíce používanou částí našeho těla. Každý den je vystavujeme tlaku a pohybu, proto je nutné o ně řádně pečovat.

Naše nohy, zejména chodidla je nutné udržet ve zdravém a krásném stavu a jedním z nejlepší způsobů, jak to provést, je, že své nohy budete hýčkat. Naše chodidla jsou po celodenním courání unavené, a proto si zaslouží kvalitní péči např. v podobě masáže nebo lázně. Mnoho salónů vám nabídne masáž a lázeň nohou, ovšem pokud nechcete utrácet, můžete si ji provést v pohodlí domova.

Pokud chcete vyzkoušet domácí lázeň pro vaše nohy doma, doporučujeme nejdříve vsadit na tu základní a nejjednodušší, co existuje. K provedení této lázně, či koupele, chcete-li, nic moc nepotřebujete. Stačí malá mísa s horkou vodou. Ujistěte se však, že voda není příliš vařící, tím byste svým nohám spíše uškodila. Do této teplé vody přijdete koupelovou sůl, plátky citrónu a esenciální olej. Nohy v této lázni máčejte asi 20 minut a poté si vezměte lufu na nohy a proveďte masážní peeling chodidel. Po exfoliačním procesu své nohy osušte a namažte hydratačním krémem.

Jestliže chcete svým chodidlům dopřát něco jiného, něco více zajímavého, můžete vyzkoušet speciální mléčkou lázeň, která je o něco účinnější. Jak na to? Ponořte chodidla do plnotučného mléka a přidejte čerstvé levandule. Nezapomeňte, že lázeň musí být teplá – zahřívejte ji po dobu 15 minut a až poté do této lázně nohy namočte. Vhoďte do lázně pytel kuliček a pohrajte si s nimi prsty u nohou. Poskytnete svým chodidlům a prstům relaxační masáž, přičemž se bude stimulovat průtok krve. Takto své nohy hýčkejte asi 20 minut a poté proveďte peeling pomocí soli do koupele. Až odstraníte přebytečnou, odumřelou kůži, ponořte nohy zpět do mléka na 5 minut. Poté nohy důkladně osušte a masírujte hydratačním krémem po dobu 3 minut.

Jestli však hledáte nějaký léčivý způsob, díky kterému si mohou vaše nohy odpočinout, máme pro vás jednoduchý recept. Smíchejte 2 šálky mořské soli s 2 lžičkami oleje vitamínu E, dále přijdete půl šálku jedlé sody, 1 lžíci sušené máty peprné a 10 kapek tea tree a jojobového oleje. Tuto směs důkladně promíchejte, aby se nevytvořily hrudky. Zalijte směs horkou vodou, aby v ní byly vaše nohy ponořené. Nechte působit zhruba 20 minut a odpočívejte. Můžete samozřejmě opět přihodit kuličky a dopřát svým nohám jedinečnou masáž.