Strávila jste dlouhý den na slunci, po kterém se vám začala kůže nepříjemně odlupovat? Odlupování kůže je nejen nevzhledné, ale může být také bolestivé. Řekneme vám ale, jak se s tím vypořádat.

Krok 1: Ochlazení

Jakmile zaznamenáte, že se vaše kůže loupe, první věc, kterou byste měla udělat je, že dát si studenou sprchu nebo vanu. Díky ledové vodě pokožka vychladne a zpomalí se proces odlupování. Při vysoušení použijte čistý měkký ručník, kterým však nebudete kůži drhnout.

Krok 2: Stop svědění

Určitě se vyhněte jakémukoliv škrábání pokožky, jelikož to může způsobit trvalé poškození kůže v podobě jizev. Pokud ale máte to nutkání se poškrábat, použijte led. Ten umístěte do měkkého hadříku a opatrně položte na tu část kůže, která vás svědí. Po zhruba 11 hodinách by měla kůže přestat svědit.

Krok 3: Hydratujte pokožku

Jakmile se dostanete ven ze sprchy a osušíte se, naneste na pokožku hydratační krém – nejlepší je takový, který je speciálně navržen pro kůži, která se loupe. My doporučujeme hydratační tělové mléko s aloe vera, který pokožku zklidní a vyživí. Navíc také působí proti bolesti a zabraňuje infekci.

Krok 4: Neloupejte si kůži

Fleky, které způsobí při odlupování na pokožce, vás možná mohou začít lákat k dalšímu odlupování. To ale také může vést k infekci. Proto to nedělejte. Jestliže si ale chcete odumřelou kůži odstranit, vezměte si nůžky a opatrně si odumřelou kůži s jejich pomocí odstraňte. Ujistěte se ale, že odstraníte pouze tu kůži, která je skutečně mrtvá a ne tu, která se snaží zahojit.