rohová sedačka na míru
rohová sedačka na míru

Výběru sedací soupravy věnujte vždy dostatek času, jelikož jde o dominantní prvek obývacího pokoje a také poměrné výraznou investici. Pokud chcete šetřit prostorem, ale zároveň nabídnout hostům či rodině dostatek místa k sezení, přemýšlejte o rohové sedačce – například z obchodu sedaček Milénium.

Pohovky ve tvaru písmene L patří mezi ty nejoblíbenější. Rohové sedací soupravy často také obsahují úložný prostor a bývají rozkládací (ačkoliv to není pravidlem). Budete tak mít vždy možnost u sebe návštěvu jednoduše ubytovat přes noc.

Umístíte rohovou sedací soupravu skutečně do rohu…?

Rohové sedačky se, jak už jejich název napovídá, nejčastěji umisťují do rohu místnosti, čímž dochází k efektivnímu využití prostoru. S jejich umístěním si ale klidně pohrajte, protože zajímavě budou vypadat i v prostoru. U některých sedaček si můžete vybrat, zda je sestavíte směrem na levou či pravou stranu. Pokud tedy časem budete chtít přeorganizovat nábytek v obývacím pokoji, nemusíte se orientací rohové pohovky nijak omezovat.

Při výběru začněte velikostí – zjistěte, jaké maximální rozměry může sedačka mít, aby do vašeho obývacího pokoje pasovala. Rohová pohovka může být klidně i dvojmístná. Proto si ujasněte, jaká velikost by vám vyhovovala.

Bude vám vyhovovat spíše textil, nebo kůže?

Dále se zaměřte na materiál. Chcete textilní potah, nebo spíše kožený či koženkový? Textilní materiály se mohou lišit nejen vzhledem, ale především kvalitou či trvanlivostí. Například bavlna není na rozdíl od mikrovlákna příliš barevně stálá.

Výhodou kůže je trvanlivost a luxusní vzhled. Někomu ale tento materiál nemusí být příjemný. Pokud uvažujete spíše o kožence, počítejte s tím, že méně kvalitní potahy praskají a brzy se začnou olupovat.

Barva rohové sedačky je čistě na vás. Myslete ale na to, že k výrazné pohovce se budou hůře vybírat další doplňky. Oblíbenou strategií je tedy výběr sedačky v neutrální barvě a následné ozvláštnění třeba barevnými polštáři.

Vždy hledejte především kvalitu – sedačka je výraznou investicí

Ať už si vyberete menší, anebo rozměrnou sedačku střízlivé či výrazné barvy, vždy se zajímejte o její kvalitu. Sedací souprava není levnou záležitostí a měla by s vámi strávit několik let.