Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka se už od svého vzniku snaží zlepšovat lidem život všude tam, kde působí. Skupina DRFG byla založena v roce 2011 v Brně, a proto začala nejprve s podporou Jihomoravského regionu. Dnes má ale skupiny své obchodní aktivity po celé republice a nově se rozhodla pomoci filharmoniků v Hradci Králové.

Královéhradecká Filharmonie byla založena v roce 1978, navazuje ale na činnost Filharmonie Sokola z konce 19. století. Koncertní síň se nachází právě v objektu Sokolovny na Eliščině nábřeží. Ta byla postavena v letech 1929 až 1930 a sál Filharmonie sloužil původně jako kino. V letech 2004–2005 ale nevyhovující prostory prošly rozsáhlou rekonstrukcí a nová koncertní hala nyní pojme téměř 600 diváků.

DRFG podporuje sportovní i kulturní aktivity

Loni se filharmonikům z Hradce Králové splnil sen, po dlouhém čekání se totiž dočkali mistrovských varhan. Ty mají bezmála tři a půl tisíce píšťal po obou stranách jevištního portálu. Díky tomu vytváří unikátní hudební prostor, zůstane ale zachována možnost uvádění oper, muzikálů a opusů v širokém orchestrálním a sborovém obsazení. Díky varhanám se bez diskuzí ještě rozšířily repertoárové možnosti hradecké Filharmonie. A diváci to ve svých pochvalných recenzích nenechávají bez odezvy.

Filharmonie v Hradci Králové dlouhodobě pořádá ve svém moderním sále řadu abonentních koncertů, které mají vysokou návštěvnost. Jezdí ale hrát také mimo královehradecký kraj a koncertují po celé České republice, ale také v zahraničí. Za dobu své činnosti vystoupili na pódiích významných koncertních síní Evropy, jako byly například Grosser Musikvereinssaal ve Vídni, Victoria Hall v Ženevě nebo Queen Elizabeth Hall v Antverpách. Filharmonie pravidelně nahrává také pro Českou televizi a každoročně jsou některé její koncerty živě přenášeny Českým rozhlasem.