Každý rodič by chtěl pomoci svým dětem získat více bodů u přijímaček, nebo jim alespoň zmírnit stress nimi spojený. Pomoci svým dětem však nemusí být vůbec náročné, jak se na první pohled zdá. Jednou z možností, která se nabízí, jsou přijímačky nanečisto, které představují systematickou přípravu.

Příprava dělá opravdu hodně

Když se žák na přijímačky nepřipravuje, nemá většinou šanci dosáhnout velmi vysokých výsledků.  Příprava na základní škole často totiž nestačí. Když se žák přijímačkám věnuje pravidelně, zapíše se do kurzu a alespoň čas od času vyplní cvičný test na přijímačky, tak se jeho úspěšnost může zvednout i o 100 %. Velice důležité je žákům ukázat způsob myšlení, jaký se od žáků u přijímaček požaduje. Právě to dokážou nejlépe přijímačky nanečisto.

Přijímačky nanečisto seznámí žáka nejen s jejich obsahem

Dostat se na víceleté gymnázium není zrovna jednoduché, proto děti ocení výhody poskytované v rámci přijímaček nanečisto. Velkou výhodou přijímaček nanečisto je zejména to, že se dítě v rámci přípravy seznámí nejen s formátem přijímaček a jejich obsahem, ale také se postarají o snížení stresu. Dále žáky seznámí s různými způsoby řešení úloh a upozorní na často se vyskytující nástrahy a chytáky.

Online z pohodlí domova

V rámci přípravy navíc žáci nemusí nikam docházet, jelikož se mohou připravovat online. Zároveň se rodič nemusí moc zapojovat, jelikož přijímačky nanečisto online vedou zkušení učitelé. V podstatě tak postačí kurz zaplatit a hlídat, zda se mu dítě skutečně věnuje. Přijímačky nanečisto vám dají navíc přehled o tom, jak si vaše dítě stojí v porovnání s ostatními žáky. Pro úspěšnost dítěte zeptejte se hlavně svého dítěte, jak se ohledně přijímaček cítí a jaká forma přípravy by mu nejvíce vyhovovala.

I bez přípravy se přijímačky dají zvládnout, šance ale nejsou vysoké.