Každý člověk má nějaký ten svůj rituál, který pravidelně dodržujete. U někoho to může být káva ihned poté, co se probudí, jiný nevyjde z domu bez pořádné sprchy a podobně. Zvyky a rituály si lidé tvoří postupně, někdo jich má opravdu hodně, jiný málo. Zamyslete se nad tím, jaké rituály máte před spaním?

Rituály před spaním

Věci, které nemáte dělat před spaním, určitě víte. Nicméně co tedy máte před spaním dělat? Jak využít efektivně tento čas a co by rozhodně nemělo chybět ve vašich večerních rituálech? Co dělat předtím, než ulehnete do postele?

Zaměřeno na pleť

Po celém dni z pleti rozhodně odstraňte make-up! Ač se vám nechce, jste unavená, make-up musí dolů, aby pokožka mohla v klidu a bez problémů dýchat. Kromě odstranění make-upu je určitě dobré pleť vyčistit. Přes noc se pleť přirozeně omlazuje a odpočívá. Pokud jí nevyčistíte, mohou se objevovat pupínky a ucpávat póry.

Použít ústní vodu

Asi každý si myje zuby dvakrát denně, ráno a následně večer. Po běžném vyčištění zubů je však dobré ještě sáhnout po ústní vodě. Ústní voda může pomoci zvýšit tvorbu slin, podporuje zdraví zubů a dásní a má také antiseptické vlastnosti, které mohou z úst odstranit bakterie. Ty následně, pokud by v ústech zůstaly, mohou mít vliv na onemocnění dásní a nepříjemný zápach z úst.

Dát si jogurt

Potřebujete-li tělu dodat dávku dobrých bakterií, pak můžete před spaním konzumovat jogurt. Ten obsahuje různé živé kultury a probiotika, která střevům pomáhají. V jogurtu najdete také bílkoviny, které pomáhají podporovat růst a regeneraci lidských svalů.

Aplikujte antiperspirant

Aby pracoval efektivněji, aplikujte jej před spaním. Bude mít celou noc na to, aby se vsákl do vašich pórů. Druhý den proto bude tělo lépe chránit před pocením. V noci se skoro nepotíte, takže antiperspirant má mnohem lepší podmínky k tomu, aby tělo chránil.