bazén
bazén

Horké letní počasí přímo volá po skoku do osvěžující vody. Když se vypravíte na koupaliště, budete se muset o prostor ve vodě dělit se spoustou lidí, ale u domácího bazénu máte všechno pouze pro sebe. Podle čeho vybrat správný bazén a co dalšího budete potřebovat? To vám poradíme v tomto článku.

Jaký bazén si vyberete?

Nejdříve je potřeba si rozmyslet, jestli máte na zahradě dostatek místa pro vlastní bazén. Pokud ano, můžete se poohlédnout po konkrétním řešení. Oblíbené jsou například přelivové bazény, kdy je přebytečná voda odváděna do žlabu a hladina vody je tak zarovnána s terénem. Druhou variantou zapuštěného bazénu je řešení, kdy je voda odváděna s pomocí skimmeru. Oba druhy mají své výhody a záleží na tom, co se vám více hodí. Dále si rozmyslete i to, jaký bude mít bazén tvar. Standardní jsou obdélníková řešení s oblými či ostrými rohy. Zapřemýšlejte také nad tím, jakou hloubku chcete.

Co ještě přidat k bazénu?

Samotný bazén nestačí a pro maximální pohodlí k němu potřebujete ještě pár věcí. Jednou z nich jsou vhodné schůdky pro pohodlné vylézání z vody. Díky zastřešení vám dovnitř nebudou padat nečistoty a údržba bude jednodušší. Pro udržování čisté vody je však nutné pořídit si filtraci. Ta může být například písková. Pro vylepšení prožitku z koupání v bazénu si můžete přidat skimmery, trysky a protiproudy. Díky tepelnému čerpadlu se nebudete muset koupat ve studené vodě a se speciálním vysavačem se hravě zbavíte nečistot usazených na dně. Kvalitní bazénové příslušenství značně ulehčuje rutinní péči o kvalitu vody. S pomocí pořádného vybavení si prodloužíte koupací sezónu a nebudete mít zbytečné starosti s údržbou. Vyberte si z pestrého sortimentu na stránce profesionálů zabývajících se bazény a souvisejícím příslušenstvím.