Některé účesy mají tu tendenci, že váš vzhled pomohou rozjasnit a dodat vám mladší a svěžejší nádech. Tuto službu ocení jistě ženy, které chtějí a potřebují svému vzhledu dodat modernější, novější a mladistvější look. Dobrý kadeřník vám umí pomoci, respektive vám poradí a řekne, co by vám slušelo a co naopak ne. Jsou jisté triky a fígle, které mohou pomáhat. Spolu se správným oblečením a make-upem vám pak nebude nikdo hádat věk, který máte skutečně ve své občance. Bohužel to funguje také opačně.

Chyby, které vám mohou ublížit

Přidat vám zbytečně pár let navíc, mohou víc a víc poukázat na vrásky okolo očí, které jindy vypadají drobnější, ale díky špatně zvolenému make-upu nebo barvě na vlasy tak můžete vypadat starší. A to nechce snad žádná žena, maximálně tak dívky, které potřebují přidat pár let, aby se cítili lépe. Jenže dospělé ženy, ty chtějí vypadat mladě. Čeho se tedy vyvarovat?

Tmavé a výrazné odstíny

Jakmile se na vlasech objeví první šediny, spousta žen běží ke kadeřníkovi nebo si je sama doma barví. Logicky chtějí, aby šediny zmizely a ony vypadaly mladší. Bohužel často volí tmavé a výrazné barvy, které by to měly zakrýt. Ano, zakryjí, nicméně vás mohou udělat starší.
Co dělat: Vsaďte raději na světlejší a jemnější tóny. Nebojte se melíru nebo třeba barvení tón v tónu, což vlasy rozjasní a vám celkově pomohou nevypadat starší. V každém případě investujte do dobrého kadeřníka, který vám umí poradit.

Přestanete o vlasy pečovat

Vlivem stárnutí ochabuje nejen tělo, ale také vlasy ztrácí svou kvalitu. Mnoho žen rezignuje na údržbu a péči o vlasy, což je špatně. K dispozici je spousta možností, jak vlasy i v pozdějším věku udržovat. Takové, které nebudou pro vlasy problémem.
Co dělat: Vyzkoušejte přípravky, které jsou k vlasům šetrné a také jim pomohou zůstat ve střehu, nehrubnout a celkově vlasům dodají potřebné vitamíny a minerály. Dobré je podpořit vlasy také například doplňky stravy.