Vybíráte šperky a nevíte jak na to? Potom se vám bude hodit náš rádce, který vás provede všemi úskalími, které mohou nastat. Díky tomu vyberete přesně takový, který vám sedne. Na co se zaměřit? Podívejte se.

Typ šperku

To je naprostý základ, kterému musíte věnovat pozornost. Právě typ šperku je nejdůležitějším kritériem výběru. Je dobré, abyste si v první řadě uvědomila, co vlastně chcete nosit a co by mělo vaše tělo zdobit. Když jde o ty nejznámější možnosti, tak to jsou:

  • Prsteny
  • Náušnice
  • Řetízky a náramky

Použitý kámen

Můžete vybrat i variantu bez kamene, ale nutno říci, že není až tak populární, jako s ním. Možných variant je celá řada. My se však zaměříme na dvojici nejznámějších. Pokud máte dostatek financí, určitě zvolte diamantové šperky. Pokud jste omezena rozpočtem, přijde vám vhod alternativa v podobě zirkonu. Ve správném brusu vypadá také velmi zajímavě. Samozřejmostí je, že dále lze zvolit i různé druhy krystalů, nebo přírodní barevné kameny.

Materiál šperku

I tady je celá řada možností. Velmi populární je samozřejmě zlato. A to nejenom to žluté, jelikož do popředí se dnes dostává také zlato bílé. Kdo hledá přece jenom něco levnějšího, má možnost to získat. Možnou alternativou může být velmi oblíbené stříbro, nebo také chirurgická ocel. To vše jsou možnosti, které jsou v segmentu šperků naprosto běžné. Znamená to, že nabídka je na trhu opravdu velmi široká a to jak po stránce materiálů, tak po stránce od nich se odvíjejících cen.

Vhodnost šperku

Na toto myslete, jelikož existují různé kategorie, do kterých šperky spadají. Jasným příkladem jsou třeba zásnubní prsteny s briliantem. Tady pochopitelně nechte výběr na vašem partnerovi, jelikož on je ten, kdo vás bude žádat o ruku. Sama raději sáhněte do segmentu těch šperků, které můžeme označit za univerzální, určené jak na běžný den, tak jako doplněk vašeho outfitu na významnou událost.