S dětmi je zábava. Na plnou pusu řeknou, co si myslí, když neznají nějaké slovíčko, tak si ho vymyslí, případně si slova upravují, někdy si je zase pletou. Jindy stačí, že ještě neumí pořádně říkat všechna písmenka, a úplně obyčejný výraz dostane v jejich podání zcela novou podobu. Byla by škoda tyto perly zapomenout!

Pro vlastní pobavení, pro legraci, až jednou potomek vyroste a vy to budete vyprávět jeho budoucímu partnerovi či partnerce, nebo jen tak pro radost. Důvodů, proč si dětské hlášky zapisovat, je mnoho. Mimochodem je velmi krásné, když mu poté třeba k jeho 18. narozeninám předáte knihu s jeho životním příběhem od prvních krůčků a slovíček. Touto knihou se může stát Hláškovník.

Hlášky, slovíčka a zážitky na jednom místě

Hláškovník aneb kniha dětských hlášek a zážitků je česká knížka připravená pojmout životní příběh vašeho dítka. Je rozdělená celkem do tří částí:

Dětský slovníček: Sem patří všechna zkomolená a špatně vyslovovaná slovíčka, jimž se doma smějete.

Dětské hlášky: V pozdějším věku, když už děti umí lépe mluvit, nás překvapují zase svými moudrými hláškami. Nezapomeňte si je sem poznamenat.

Veselé zážitky: Sem je možné psát cokoliv, nebo také kreslit! Starší děti se mohou na obsahu knížky podílet, ať už kreslením, či psaním.

Hláškovník pojme několik let dětského života. Kolik, je pouze na vás. Jde o knížku velikosti A5 se 100 stránkami. Ačkoliv je Hláškovník částečně předtištěný, stále vám nechává dost prostoru se vyjádřit a vyřádit. Je jen na vás, jak si ten svůj přizpůsobíte. A také na vašich dětech!

Hláškovník nemusí být určen pouze pro jedno dítko, můžete zapisovat hlášky obou nebo všech třech vašich dětí. Lze je odlišovat třeba jinou barvou propisky. Připravujete se tím ovšem o místo. Počet stránek je omezený, a tak by možná bylo lepší pořídit Hláškovníky dva. Budete to mít snadnější i za pár let, až děti vyrostou a vy jim budete Hláškovník se vzpomínkami na jejich dětství předávat – každé dítko dostane svůj. Dětské hlášky kniha uchová navždycky a možná je vaše děti jednoho dne budou předčítat dětem svým.

Pár nápadů do vašeho Hláškovníku

Hláškovník by měl vyprávět příběh vaší vlastní rodiny a vašeho dítěte. Zkuste ho tedy udělat co nejvíce personalizovaný, nespokojte se pouze s tím výtvarným zpracováním, jež je v knize předtištěné.

Nechte dítko do Hláškovníku pravidelně kreslit: Třeba jednou za rok. Uchováte si tak vzpomínky na to, jak se vyvíjelo jeho umělecké cítění, cit pro jemnou motoriku a malířské dovednosti.

Vlepujte fotografie: Když budete do Hláškovníku zapisovat nějaký unikátní zážitek, můžete připojit i fotku, třeba v malém provedení z polaroidu.

Vyzkoušejte scrapbooking: Nejspíš vás tento trend neminul. Nakupte ozdobné lepicí pásky, barevné papíry a tvořte.

Hláškovník pořídíte v e-shopu Floby.cz.