Rok co rok je to stejné. V období Vánoc se lidé stresují a přemýšlejí nad tím, co pod stromeček pořídit svým blízkým. O nejbližším okruhu máte zhruba rozhodnuto, ale co všechny tetičky, strejdové, babičky a dědečkové? Navíc, když se jich zeptáte, co by potřebovali, většinou mávnou rukou s tím, že nic nepotřebují nebo, že si nemáte dělat škodu. Co tedy pod stromeček zabalit?

Darujte dobrý skutek

Nikdo nic nepotřebuje, nikdo nic nechce. Takové jsou svátky i u nás. „Ale prosím tě“ mávne máma rukou s tím, že mám šetřit a zbytečně neutrácet. Když se tak stalo už po páté, zamyslela jsem se. Když nic nechce, poradím si s tím jinak. Jejím jménem jsem darovala peníze místní organizaci, která se stará o zkvalitnění péče pro seniory. Jejich vlastnoručně vyrobený pohled s poděkováním jsem vložila do obálky a dala mámě pod stromeček. Její překvapení a posléze radost mi daly signál, že to nebyl špatný dárek.

Začala jsem to postupně praktikovat v celé rodině. Tu jsem koupila panenku, kde šly peníze z prodeje na pomoc dětem v Africe. Se sestrou jsme se dokonce složily a jeden rok rodičům „adoptovali“ sirotka. Rodiče pak dostávali celý rok dopisy a obrázky s tím, jak se jejich třetímu dítku žije. Takovýto styl obdarovávání se mi zalíbil a stal se z toho u nás už takový zvyk. Pod stromečkem ode mě rodina nachází různé dárky, o kterých vědí, že pomohou dál. Kalendáře, hrnečky, ručně vyrobené oblečení z Nepálu, mírový zvon a podobně.

I vy můžete dát originální dárek

Také posloucháte v rodině, že nic nechtějí a všechno mají? Podělit se s druhými, kteří něco potřebují, je přeci krásné. Existuje spousta organizací a nadací, které můžete podpořit zakoupením drobností nebo dárků. Je to jen na vás, komu se rozhodnete pomoci. Je to vlastně dvojitý dárek. A zahřeje u srdce spoustu lidí.

TIP: Skvělý dárek na Vánoce – náramky MIDORINI udělají radost každému!