Moderní technologie jsou v současné době natolik vyspělé, že umožňují zjednodušovat a ulehčovat prakticky jakékoliv každodenní činnosti. Typickým příkladem jsou elektrická vozítka pro důchodce, s jejichž pomocí se mohou osoby dříve narozené bez větších problémů pohybovat téměř kamkoliv.

Kromě toho je ovšem mohou využít i lidé se ztíženou pohyblivostí nebo s obtížemi s pohybovým aparátem.

Co jsou vozítka pro seniory?

Elektrická vozítka pro seniory představují jednu z nejlepších možností, jak se může osoba s problémy s pohybem osamostatnit. Vozítka se třemi nebo dokonce čtyřmi koly jsou vysoce stabilní, díky čemuž nabízejí pohodlný a bezpečný způsob přepravy po zpevněných i lehce nezpevněných komunikacích.

Pro ještě vyšší bezpečnostní standardy jsou vozítka vybavena speciální sedačkou, z níž byste za běžných okolností neměli vypadnout. Samozřejmostí je silný pohonný agregát o výkonu 1 000 W a baterie s vysokou kapacitou. Díky ní může vozítko pro důchodce ujet bez větších problémů až 70 kilometrů.Pro koho jsou určena?

Elektrická vozítka pro důchodce jsou primárně určena všem dříve narozeným osobám, které si chtějí z různých důvodů zachovat nezávislost v pohybu. Díky dopravnímu prostředku na elektřinu si tak mohou dojet na nákup, do kavárny na dobrý dezert nebo za vnoučaty do vedlejší obce.

Tato vozítka však nejsou určena pouze pro důchodce, protože jejich funkčnost a výhody ocení každý, kdo má problémy s pohybovým aparátem. Pokud vám dělá problémy delší chůze, pak neexistuje mnoho lepších dopravních prostředků.

Výhody elektrických vozítek

Vozítka pro seniory nabízejí svým majitelům celou řadu benefitů. Tím největším z nich je nepochybně možnost svobodného pohybu, protože jako důchodce najednou nejste na nikom závislí.

Jednoduše se můžete pohybovat na vzdálenost několika kilometrů, a přitom nemusíte vlastnit žádné speciální řidičské oprávnění. Navíc si určitě zamilujete jednoduché ovládání, protože se vozítka pro seniory řídí podobně jako skútr.

Velkou výhodou celé řady elektrických vozítek je i relativně dobrá prostupnost terénem. Ne že byste se s nimi vydali na rozmáčenou louku, ale vozík si bez problémů poradí s prudkým kopcem, štěrkovou cestou nebo prašnou polní stezkou. Za benefit je možné považovat i nosnost 150 kilogramů.

Nevýhody elektrických vozítek

Elektrická vozítka pro seniory však disponují i několika nevýhodami, na které byste před koupí neměli zapomenout. Předně budete asi překvapeni zdánlivě vysokou pořizovací cenou, jež se pohybuje v intervalu od 40 až do 55 tisíc Kč.

Tuto částku je ovšem nutné porovnat s výdaji na pečovatelskou službu nebo neustálé placení taxislužby potřebné pro přesuny na delší vzdálenosti. Problémem může být u některých vozíků i ztížené nastupování, protože některá vozítka mají nástupní plochu poměrně vysoko.

Elektrická vozítka jsou rozhodně skvělou pomůckou pro všechny osoby se ztíženou pohyblivostí, ovšem před jejich zakoupením byste si měli tento krok řádně rozmyslet.