Asi nikomu se ráno, když zazvoní budík, nechce zrovna dvakrát vstávat a prožít celý den. Raději byste se zachumlali do peřin a na hodinku ještě usnuli. Cítíte se po ránu unavení, bez energie a chvíli vám trvá, než se nakopnete a vůbec proberete tak, že budete schopní pracovat a fungovat zcela normálně? Můžete vyzkoušet změnit návyky, které mohou mít povětšinou velký vliv na ranní vstávání!

Ranní návyky mohou uškodit

Jste zvyklí si po ránu dát hrnek silného kafe, ke snídani sníst mastnou bagetu nebo třeba sladkou koblihu. To je přece jediná možnost, jak budete jakž takž fungovat? Nebo si po cestě do práce dáte energeťák jako vzpruhu a po celý den do sebe lijete kávu? To přeci vždycky pomůže. Možná ano, ale jen na chvíli. Raději zkuste jiné pomocníky!

Smoothie

Chcete se nakopnout něčím dobrým, ale ne plným sacharidů a podobně? Raději sáhněte po smoothie, které si zamilujete, a zachutná vám! Smoothie je sladké, najdete v něm spoustu ovoce, takže tělo podpoří. Když do něj přidáte borůvky, budete se cítit lépe – obsahují totiž antioxidanty a pomáhají mozku.

Ranní protažení

Protáhnout se po ránu nebo zacvičit si, to vám prokrví celé tělo. Nemusí to být nic extra rychlého a něco, co vaše tělo zhuntuje. Klidně si dejte pár cviků z jógy, můžete si jít zaběhat, ráno se protáhnout nebo se projít či si zaplavat.

Sklenice vody

Tělo je nutné udržet hydratované, proto je dobré ihned po probuzení vypít sklenici vody. Dejte si do ní klidně citron nebo limetku. Pozor, aby voda nebyla příliš studená, to tělu neprospívá a po ránu už vůbec. Raději volte vlažnou vodu. I během dne si dejte pozor na to, abyste dostatečně pili, nejlépe vodu, zelený čas a podobně.