První sluneční dny jsou tady, koupaliště za pár dní zahajují sezónu, ale vaše tělo na to ještě není připraveno, a tak se po zbytek léta budete těšit na podzim a v duchu se budete ujišťovat, že příští rok už to nepodceníte. Poznáváte se? Není to škoda? Zhubnout můžete právě teď, bez čekání, bez dřiny a bez hladovění. Jak? Jednoduše s keto dietou.

Jak se dodržuje keto dieta?

Jednoduše lze říci, že keto dieta spočítá v redukci příjmu sacharidů na úplné minimum tak, abyste přiměli své tělo začít spalovat jiné zdroje – tuky. Ano, je to možné. A je to dokonce i velmi jednoduché. Stačí zjistit, jaká je pro vaše tělo hranice, při které se tento proces, zvaný ketóza, spouští. Obvykle jsou udávány hodnoty okolo 50 g sacharidů denně, ale čím méně, tím lépe. Přesnou hodnotu můžete zjistit pomocí speciálních diagnostických proužků, které zakoupíte v lékárně. Ty umí zjistit přítomnost ketonů v moči a vy pomocí toho zjistíte, zda se nacházíte v ketóze nebo ne. Pokud ne, je potřeba omezit sacharidy na ještě nižší hodnotu.

Jak poznat sacharidy?

Jelikož je při keto dietě soustředěna pozornost na omezení sacharidů, je potřeba je naprosto vyřadit ze svého jídelníčku. Nejedná se přitom jen o sladkosti, ale o veškeré sacharidy včetně škrobů. Nejlepší je nastudovat si povolené a zakázané potraviny dopředu, abyste neudělali zbytečnou chybu. Skvělým pomocníkem pro identifikaci vhodných a nevhodných potravin je například web keto-hubnuti.cz, který nabízí bohatou databázi nejrůznějších potravin a jídel, včetně nutričních hodnot a jednoznačného označení, zda je či není vhodné pro keto dietu.

Co jíst při keto dietě?

Jediné potraviny, které neobsahují sacharidy, jsou čisté bílkoviny ve formě masa, ryb a mořských plodů a dále čisté tuky, tedy oleje, máslo a živočišné sádlo. Vhodné je zařadit do jídelníčku také vejce, sýry, vysokotučné mléčné výrobky (například smetanu) a zbytek denního příjmu doplnit minimálně 300–500 gramy zeleniny. Ze zeleniny jsou nejvhodnější zelené listové saláty všech druhů, tedy klasický hlávkový salát, polníček, rukola, špenát, atd. Skvělé jsou také zelené fazole, cuketa, brokolice a květák. Naopak se nedoporučuje jíst rajčata, papriky, luštěniny a kořenovou zeleninu. Ovoce je díky vysokému obsahu sacharidů také zakázáno. Jíst však můžete i ořechy, skvělé jsou například pekanové nebo makadamové.

Bezstarostné hubnutí s Ketomixem

Nikoho nebaví se neustále hlídat, počítat kalorie, vážit si jídlo a číst titěrné písmena na obalech potravin. U keto diety vás nic takového nečeká, a využijete-li nabídky Ketomixu, bude průběh vaší diety naprosto bezstarostný. Ketomix je unikátní český projekt, který nabízí 22 plnohodnotných jídel, které splňují kritéria keto diety, jsou rychle a jednoduše připravená a můžete si je s sebou vzít i na cesty.

Jídla ketomix pochází z přírodních surovin, neobsahují tedy žádné chemické přísady a glutamáty. Naopak jsou plné minerálů a vitamínů na podporu imunity. Můžete si tak být jistí, že svému tělu dopřáváte to nejlepší.

Co nabízí Ketomix

V nabídce ketomix naleznete širokou škálu jídel a potravin, například polévky, omelety, palačinky, kaše a pečivo, které můžete doplňovat dalšími surovinami a vytvořit z nich různé pokrmy. Samozřejmostí jsou také proteinové koktejly a to v několika skvělých příchutích. Všechna tato jídla je možné zakoupit samostatně, ale také jako zvýhodněné týdenní balíčky, které vám poslouží jako plnohodnotná strava a vy už se tak nebudete muset o nic starat.

Užijte si i mlsání

Nebojte se, že byste si už nikdy nevychutnali žádné dobroty. Kromě chutných jídel z Ketomixu si můžete si zpříjemnit keto dietu speciální keto čokoládou, tyčinkami. V nabídce je také speciální nízkosacharidové keto víno, kterým můžete oslavovat vaše úspěchy při hubnutí.