V průměru prospíme téměř třetinu života. A právě ve spánku se naše tělo nejsnáze regeneruje. Pokud si tedy chceme uchovat vitalitu, zpomalit proces stárnutí a probouzet se do nového dne odpočatí a svěží, měli bychom si zajistit optimální podmínky pro kvalitní odpočinek.

Kvalitní matrace

Dostatek pozornosti bychom vždy měli věnovat výběru matrace. Právě ta totiž výrazně ovlivňuje nejen celkovou kvalitu spánku, ale i stav celého pohybového aparátu. Máte-li problémy s páteří, měli byste investovat do zdravotní matrace.

Ticho, tma a čerstvý vzduch

Pokud máte všechna okna směřována do rušné ulice nebo vám do nich svítí pouliční lampy, můžete problém vyřešit nebo alespoň výrazně zmírnit pořízením závěsů z husté silnější látky, které utlumí jas i hluk. Výbornou službu prokáží i venkovní žaluzie.

Ráno a nejlépe i před spaním ložnici vyvětrejte. Čerstvý vzduch usnadňuje dýchání a napomáhá ke hlubokému spánku.

Navoďte harmonii

Špatně se vám usíná? Vneste do ložnice barvy, které ve vás navodí pocit klidu a uvolnění. Osvětlení ložnice by mělo být spíše tlumenější a teplejší. Pokud si před spaním v posteli čtete, místo lustru používejte lampičku na nočním stolku.

Práce do ložnice nepatří

V ložnici bychom se neměli věnovat práci. Psací stůl ani počítač do ložnice nepatří, jelikož nás mohou odvádět od relaxace k přemýšlení o povinnostech. A když je nelze umístit jinak, měly by být alespoň mimo zorné pole usínajícího.

Kde pořídit kvalitní matrace?

Firma Matex nabízí pružinové, latexové, pěnové i zdravotní matrace různých rozměrů. Zakoupit u ní můžete luxusní i levné matrace, které vám pomohou dosáhnout komfortního a nerušeného spánku.

Matrace 1+1

Vybrané produkty můžete zakoupit ve dvou kusech za cenu jednoho. V akci matrace 1+1 jsou zahrnuty např. zdravotní nebo levné matrace.