Pokud jste už někdy tento pojem zaslechly a jeví se vám jako vhodné řešení, měly byste se kromě obecných informací zaměřit na jednotlivé techniky představující ty pravé výhody permanentního make-upu. V posledních letech se stal oblíbenou procedurou u mnoha žen. Proto se s ním setkáte téměř v každém kosmetickém salónu. Než jej ale navštívíte, seznamte se s výhodami a používanými metodami.

Hlavní výhodou je ušetřený čas, který jinak ženy tráví líčením dekorativní kosmetikou.

Benefitem je také to, že techniky permanentního make-upu se stále zdokonalují. Díky kvalitnějším pigmentům i zkušenějším odborníkům vypadá přirozeně.

Pokud nad zákrokem přemýšlíte, zvažte, která technika bude pro vás ta pravá. Právě to je vedle úspory času jedna z největších výhod dočasného líčení. Zákaznice mohou vybírat hned z několika metod.

Každá metoda je vhodná pro jiný typ pleti a zaručuje odlišný výsledný efekt.

Výhody permanentního make-upu rtů

Permanentní make-up rtů dokáže kromě zvýraznění také vyrovnat asymetrii nebo zakrýt nedokonalosti způsobené úrazem či rozštěpem. Podle požadovaného výsledku si klientka může vybrat z následujících technik.

1. Kontura rtů

Metoda doporučovaná zejména klientkám nad 40 let, kdy se ženy mohou setkat se zesvětlením obrysu rtů. Implementací pigmentových barviv, které se shodují s přirozenou barvou pleti, dojde k důkladnému vykreslení a celkovému zvýraznění rtů.

2. Kontura rtů se stínováním

Rty zvýrazní stejně jako v případě konturování a navíc budí dojem optického zvětšení.

3. 3D tetování rtů

Složitější metoda, která je vhodná k maskování estetických vad. Spočívá ve využití několika odstínů pigmentu – od tmavých, které zvýrazní konturu, až po světlejší, které se využívají k výplni.

4. Efekt rtěnky

Touto technikou dojde k vyplnění celé plochy rtů stejným pigmentem. Rty po aplikaci proto budí dojem nanesené rtěnky.

Výhody permanentního make-upu obočí

Každá žena ví, že správně upravené obočí je důležité pro celkový výraz obličeje. Ne vždy je ale snadné správného tvaru a barvy dosáhnout. Každodenní úpravě dokonalého tvaru předejdete, pokud využijete některou z metod permanentního make-upu obočí. Dokážete si představit tak snadné líčení?

1. Vláskování obočí

Vláskování, neboli microblanding obočí spočívá v dotvoření tenkých linek, které simulují chloupky obočí. Čekat od něj můžete mimo jiné vzhled přirozeného, avšak upravené a pravidelné obočí.

2. Pudrování obočí

Tato technika je založena na vyplnění prázdných míst v obočí mikrotečkami. Barva je aplikována do přirozeného obočí klientky, a proto celé obočí působí hustějším, avšak ne tolik přirozeným dojmem.

3. Vláskování s pudrovým efektem

Pro ženy, které touží po přirozeném, hustém a zároveň hezky vystínovaném obočí je vhodnou variantou metoda stínování v kombinaci s vláskováním.

Výhody permanentního make-upu očních linek

Oční linky dodají vašim očím tu správnou jiskru. Dokáží oko opticky zvětšit i zmenšit a dodat řasám větší objem. Jedna z těchto technik vás může ušetřit situací, kdy se zoufale snažíte docílit toho, aby každé oko bylo zvýrazněné linkou stejného tvaru.

1. Klasické oční linky

Podle požadovaného výsledku si klientka po konzultaci s odbornicí zvolí od tenkých, přes středně silné až po silné linky vhodného tvaru, který koresponduje s tvarem jejích očí.

2. Kouřové linky

Složitější technika, která docílí vzhledu oční linky rozetřené do ztracena. Nezapomeňte zvážit fakt, že tato technika způsobí viditelné nalíčení v každou denní dobu.

3. Permanentní zvýraznění řas

Efektu hustších řas je možné dosáhnout drobnými tečkami mezi řasy. Tuto techniku je možné využít také v kombinaci s klasickými linkami, kdy dojde ještě k většímu zvýraznění.

Nyní znáte všechny používané metody dočasného líčení a víte, jaký vzhled vám zajistí. Tak už víte, pro kterou metodu permanentního make-upu byste se v případě návštěvy kosmetického salónu rozhodli? Zamyslete se nad tím, jak moc by měl být výsledek viditelný nebo naopak přirozený.