První jarní paprsky vyloženě lákají k pobytu venku. Obzvlášť malé děti už se nemohou dočkat, až konečně po dlouhé zimě vyrazí ze svého pokojíčku za dobrodružstvím na čerstvý vzduch. Ideální místo představuje pro vaše potomky obyčejné pískoviště.

Víc než jen zábava

Děti pískoviště a hraní na něm jednoduše milují. Poskytuje jim hodiny nekonečné zábavy, mnohdy se do stavění báboviček, hradů, silnic a tunelů tak ponoří, že nevidí, neslyší a je těžké je od této činnosti odtrhnout. Dětské pískoviště otevírá prostor fantazii malých ratolestí, rozvíjí jejich představivost, kreativitu, koordinaci i jemné motorické dovednosti. Na těch veřejných však na ně číhá celá řada nástrah. Bezpečnější je proto pořídit jim jedno soukromé k vám domů, budete tak mít jeho kvalitu a čistotu pod kontrolou. Umístit ho můžete nejen na zahradu, ale pohodlně se vejde i na terasu nebo balkon.

Pestrý výběr

Výběr je víc než pestrý, k dostání jsou pískoviště promyšlená do posledního detailu. Vaše děti potěší různými designy, třeba ve tvaru oblíbených zvířátek, jako je pejsek nebo želvička. Pyšní se také kreativním vzhledem, mnohdy bývají dokonce kombinovaná s bazénkem. Jakmile vaše ratolesti tedy přestane bavit stavění báboviček a hradů z písku nebo zatouží po malém osvěžení v horkých dnech, může zábava pokračovat ve vodě.

Snadná montáž i údržba

Domácí pískoviště nevyžaduje žádnou složitou montáž ani velkou nebo speciální údržbu. Musíte ho však ochránit před kočkami a psy, kteří patří k jeho největším znečišťovatelům a mohou do něj zavléct nebezpečné nemoci. Ideální jsou proto pískoviště s krytem, u nichž stačí jen přiklopit víko, a je hotovo. Díky tomu do něj nebudou padat žádné nečistoty a vydrží tak vašim ratolestem několik dlouhých sezon.

Pozor na samotu

Drobnou nevýhodou domácího pískoviště může být samota. Váš potomek potřebuje navazovat přátelství a začleňovat se do kolektivu, pozvěte proto děti ze sousedství k vám, ať se tady společně vydovádí. Navíc si tak osvojí důležitá společenská pravidla, naučí se půjčovat hračky, domlouvat se, spolupracovat, ale také si hájit svůj prostor a svoje zájmy. A to se jim bude v životě rozhodně hodit!