Dokřupava usmažené kousky kuřecího masa, výborná omáčka, tortila nebo houska, trocha zeleniny, aby se neřeklo. To všechno doplněno o sladký perlivý nápoj a porci smažených a dosti osolených hranolek. Fastfoody jsou velkým hitem, toto rychlé stravování má pro lidi, kteří mají na oběd pouze půl hodiny něco do sebe. Nicméně, rychle občerstvení obsahuje příliš mnoho kalorií. A to není všechno.

Žádna výživa

Rychlé občerstvení, jak už jsme psali, obsahuje velké množství kalorií, jde o nezdravé jídlo, které má velmi málo výživných látek. Ukazují to i výzvy, kde se lidé určitou dobu živí jen fastfoodem (měsíc, tři měsíce, půl roku) a zjišťují, jaký vliv to na jejich tělo má. Jaké jsou výsledky? Katastrofální. A negativní účinky má fastfood i ve chvíli, kdy si jej dáte dvakrát nebo třikrát v týdnu, kdy jim nahradíte oběd nebo večeři.

Přibírání na váze

Fastfood nebo chcete-li nezdravá strava, nepodporuje zdraví, spíše mu ubližuje. Jde obvykle o vysoce zpracované potraviny a ty obsahují mnoho přidaného cukru, velké množství sacharidů, nezdravých tuků a soli. Nadváha, obezita, špatný zdravotní stav, to všechno se může objevit, budete-li pravidelně konzumovat jídlo z fastfoodu.

Problémy se srdcem

Kila navíc mají vliv na vaše tělo, například na vznik onemocnění srdce. Transmastné kyseliny jsou považovány za velmi škodlivé a právě v jídle z fastfoodu jej najdete. Zvyšují hladinu špatného cholesterolu a s tím se spojuje řada problémů. Transmastné tuky navíc mohou zvyšovat také riziko vzniku cukrovky 2. typu.

Problémy s pletí

Nadbytečné množství sacharidů má neblahý vliv také na vaši pokožku. Tučné potraviny v sobě obsahují mnoho sacharidů a to může vyvolat akné. Hladina cukru se zvyšuje kvůli vysokému množství sacharidů a to může způsobit vyrážky a problémy s akné.