Sháníte pro své dítko školní batoh? Nesahejte po prvním výrobku, který vám přijde pod ruku. I tento typ zavazadla je třeba podrobit náležitému výběru. Vždyť jej váš potomek den co cen bude nosit na svých zádech! Už jen z tohoto důvodu se vyplácí vybrat certifikovaný produkt renomované značky. 
Výběr školního batohu v žádném případě nepodceňujte. Ani se nesnažte školní batoh nahradit batohem sportovním či batohem pro volný čas. Jednak by nápor školních pomůcek nemusel vydržet, ale především by vašeho potomka brzy mohla bolet záda. Vybírat zkrátka doporučujeme jedině v sekci školní, studentské, popřípadě anatomické batohy. Jedině s nimi budete mít jistotu, že páteř vašeho dítka se bude vyvíjet tak, jak má.

Školní versus sportovní

Školní a sportovní batoh zkrátka jsou dva odlišné produkty. Školní batoh je ve srovnání s batohem sportovním již na pohled robustnější. Jeho konstrukce je tvořena pevnou a anatomicky tvarovanou zadní částí a minimálně čtyři centimetry širokými popruhy. Takový batoh je nejenže připravený na patřičnou zátěž, ale především je maximálně šetrný k páteři jeho potenciálního nositele.

Zaměřeno ha hmotnost batohu

Dalším důležitým parametrem, jemuž byste měli věnovat náležitou pozornost, je hmotnost batohu. Obzvláště batoh pro prvňáčky a děti prvního stupně by měl být co nejlehčí. Hmotnost školních batohů dokonce udává norma, podle níž by školní batoh pro první stupeň neměl být těžší než 1200 gramů. Limit pro batoh pro starší děti pak je o 200 gramů vyšší. Na trhu se ovšem setkáte i s velmi lehkými batohy o váze jednoho kilogramu.

Důležité bezpečnostní prvky

Podceňovat byste neměli ani umístění bezpečnostních prvků na batohu, většinou v podobě speciálních reflexních odrazek, které jsou zárukou, že vaše dítko bude v provozu vidět. Svou pozornost ale zaměřte i na kapsy a přihrádky, jež umožňují praktické rozložení školních potřeb. Každá pomůcka by v batohu měla mít své místo.

Batohy Bagmaster

Velmi kvalitní batohy najdete například v portfoliu značky Bagmaster. Jejich hlavní předností je především nízká váha. A samozřejmě kvalitní provedení. Například školní batohy Bagmaster pro prvňáčky disponují anatomicky tvarovanými zády zasazenými do lehkého hliníkového rámu, omyvatelným dnem a plastovými nožičkami. A neváží ani jeden kilogram!