Romantické filmy jsou od toho, aby vám ukázaly, jak to funguje v perfektním světě. Jsou balzámem na duši, podobně jako romantické knihy. Díky nim si krásně odpočinete, trochu si zasníte, jak by to bylo krásné, kdyby vás potkala taková láska, jako právě v tom filmu. Když o filmu chvíli sníte, ale pak se vrátíte spokojeně do své reality, není to nic proti ničemu. Když je sledování filmů časté?

Někdy to může být na škodu

Psychologové se shodují na tom, že pokud se začnete na milostné a romantické filmy dívat často mohou vám zničit reální vnímání vlastního milostného života a vztahů. Chcete logicky to, co vidíte ve filmech. Přece nemůžete být o nic horší než hlavní hrdinka romantického filmu. Chcete také romantickou lásku jako z filmu. Jenže ne všechno v životě funguje tak, jako ve filmech. Jaké největší mýty a omyly o lásce znáte z filmů?

Osud to zařídí

Pokud mají být dva spolu, zasáhne osud a oba se potkají dílem náhody, kdy jsou oba na jednom místě a ve stejný čas. A většinou je to právě tak, že původně na daném místě vůbec být neměli, ale osud, ten to chtěl, ten tomu napomohl. I když se třeba potkávají několikrát, pořád to mezi nimi nezajiskří a tak mají nové a nové šance.

Změní ho

Jistě, ač je to promiskuitní týpek, který každý víkend stráví s nějakou jinou ženou, chová se k nim jako ke kusu hadru, ženy bere jen jako objekt pro potěšení, o jejich život a city se nestará. Jenže pak přijdete vy, zazaříte, stačí vám se jen na něj usmát a najednou mu všechno přijde primitivní, vůbec nechápe, jak takhle mohl žít. Budete spolu navěky věků, on se už nikdy nepodívá na žádnou další ženu.

Neohrabanost zabírá

Jste nemožná? Neustále padáte, nenajíte se v klidu, protože vždycky něco vyvedete, minimálně vylijete víno, pití či rovnou převrhnete s číšníkem talíře s jídlem. Když se o něco pokoušíte, většinou to skončí průšvihem nebo pořádným trapasem? A i přesto se do vás zamilují minimálně dva muži, takže máte na výběr!