Malování podle čísel vypadá na první pohled jako docela jednoduchá věc. Nic, co byste oslavovali jako převratný nápad. Přesto jde o velmi populární kratochvíli a relaxaci. Víte, jak to na světě chodí. V jednoduchosti je krása.

Malování podle čísel je populární mezi amatérskými umělci všech věkových kategorií. Jde o perfektní dárek i zábavný koníček, do nějž se může pustit kdokoliv bez větších předchozích zkušeností.

Malování podle čísel je zábava

Se sadou Maluj podle čísel se z vás stane umělec. Tradiční malování vás tolik bavit nebude, protože nedosáhnete dokonalého výsledku, neustále budete něco opravovat a překreslovat. V připravené sadě je motiv již předkreslený, vy mu jen dáváte barvy. Skvělý výsledek hodný vystavení je tedy zaručen.

Je jedno, jestli za sebou už máte pár pěkných obrazů, nebo jste dítětem, které se teprve učí správně držet štětec. Na výběr jsou různé obtížnosti, takže si vyberete, na co se cítíte.

Porozumíte kouzlu barev

Předlohy pro malování podle čísel navrhují profesionální umělci, a to tak, aby byl výsledek vždy dokonalý. Vy se od nich můžete učit. Při malování pochopíte, jak spolu fungují různé barvy a odstíny, jakým způsobem se doplňují či tvoří kontrast.

Také se naučíte precizně pracovat se štětcem, vybarvovat velké i miniaturní plochy. Všechno tohle zlepší vaše malířské schopnosti.

Uklidníte mysl

Uklidňující účinky kreativních činností byly vědecky prokázány. Při malování se budete soustředit pouze na úkol ležící před vámi, nebudete se stresovat problémy z vašeho reálného života. Arteterapie je jednou z forem terapie doporučovanou psychology.

Kromě toho se donutíte strávit čas smysluplněji než sledováním televize či brouzdáním po sociálních sítích. Odvrátíte zrak od všech elektronických zařízení a místo toho se kreativně vyjádříte. Zlepšíte paměť, procvičíte koncentraci a motorické dovednosti.

Ještě váháte?