Lidé dnes už nechtějí žít věčně, ale spíše chtějí být věčně mladí. Žít navěky je sice hezká představa, ta se však rapidně zhoršuje s vědomím, že s každým přibývajícím věkem se objeví i větší množství šedivých vlasů na hlavě a že se objeví větší množství vrásek na čele nebo v okolí úst. Být však věčně mladým člověkem, to je daleko lákavější představa, která navíc není nereálná.

Lidé se dlouhá léta snaží o nalezení elixíru mládí. Málokdo si však uvědomuje, že takový elixír mládí už dávno nalezen byl. Je jím kolagen, což je základní složka pojivých tkání, které tvoří až z osmdesáti procent. Zároveň tvoří až třicet procent všech bílkovin v těle a jeho nedostatek se projevuje právě na našem celkovém vzhledu.

Kolagen v těle sice máme, ale s přibývajícím věkem a s dosažením takzvaného kritického věku rapidně ubývá, což je výrazně projevuje na našem vzhledu, a tudíž i na našem sebevědomí. Nedostatek kolagenu má za následek stárnutí, také zhoršení kvality vlasů a mimo jiné i zhoršení kůže a problémy s klouby. Pokud však kolagen do svého života opět zařadíte, zjistíte, že je jak pro krásu, tak pro věčné mládí.

Kolagen pro krásu

S kolagenem jste se určitě už setkali. Jedná se o elixír mládí, tedy za něj je považován v kosmetickém průmyslu. Je stejně potřebný jako kyselina hyaluronová, která taky zmírňuje projevy stárnutí. Podle odborníků by se měl kolagen užívat především vnitřně než zevně, ale každý pokus o dostání kolagenu do těla se cení.

Jak již bylo několikrát zmíněno, kolagen je na krásu. Je na podporu růstu vlasů, také je na kruhy pod očima a proti lámání nehtů.

Kolagen pro věčné mládí

Obecně lze říct, že je kolagen proti stárnutí. Má velice příznivý vliv na stav pleti, která je rázem omlazená. Díky němu je zachován mladistvý vzhled, i když už věk v občance říká, že si zasloužíte vrásky a šediny.