Blíží se vám čtyřicítka a chytá vás už nějakou dobu splín? Věk, který zatím začíná trojkou se brzy změní na čtyřku. A poté na pětku, šestku…no raději nedomýšlet. Ať už se významná změna věku blíží nebo se objeví až za pár let, mnoho lidí tento problém děsí. Po čtyřicítce se to změní, bude se vám hůř hubnout, objeví se zdravotní problémy a komplikace a podobně. Také to ve svém okolí slýcháváte?

Nebojte se čtyřicítky!

Moje babička vždycky říkala, že věk je jenom číslo. A nejen, že to říkala, ale také podle toho žije! I ve svém věku si koupila dotykový mobilní telefon, zařídila si data v mobilu, a co chvíli mi posílá přes jednu z aplikací fotky toho, co peče, vaří, kde se aktuálně pohybuje na výletě nebo kde mají ve slevě můj oblíbený dýňový chléb (díky babi). Čtyřicetiletá žena má toho mnoho za sebou, proto může v lecčems pomoci a dokonce být lepší než dvacetiletá holka.

Ví, co skutečně chce

Dvacetiletá holčina, která sotva vyšla ze školy, má život před sebou, chce si užívat a neví, kde skončí zítra ráno, natož za deset let. Ve čtyřiceti už je to jinak. Máte na vše svůj vlastní názor, víte přesně to, co děláte, proč to děláte a také to, kam vše, co děláte vlastně směřuje. Neuhýbáte ze svých názorů.

Mají důstojnost

Dvacetiletá slečna bere rozpad svého vztahu jako hotovou tragédii a i když se z toho následně poměrně lehce oklepe, často se urputně snaží získat daného muže zpátky. Žena ve čtyřiceti ví, že má svou důstojnost a nebude se přeci nijak přetvařovat nebo nedej bože vnucovat! Nechceš mě? Tak nechtěj! Přijde jiný a lepší!

Žádná hysterka

Když si jí muž nevěnuje například v opeře nebo se na ulici ohlédne za jinou ženou, neztropí mu tato žena žárlivou scénu, která bude hodna Oscara. Taková žena si počká na příležitost, kdy vám to mistrně vrátí, nesníží se k hysterii, která nakonec poukáže na její nezralost.