Chcete si osladit život, ale vyhnout se přitom rafinovanému bílému cukru? Pak vsaďte na zdravější způsob slazení v podobě chutného agávového sirupu.

Agávový sirup

Jestliže se chcete ve vašem jídelníčku vyvarovat bílého cukru, pak je žádoucí se poohlédnout po nějaké vhodnější alternativě. Tou může být kupříkladu sirup z agáve. Nadchne vás svojí příjemnou konzistencí a lahodnou chutí. Oblíbený je především pro svůj nízký glykemický index. Navíc ho můžete použít do nejrůznějších pokrmů. Takže s chutí do toho.

Z čeho se získává a jak chutná

Agáve sirup se stal trendem zdravé výživy. Je totiž skvělou náhražkou bílého cukru. A z čeho se vlastně získává? Tento sirup se získává z rostliny agáve, kdy vytéká po naříznutí z jejích listů. Jedná se tak o chutnou sladkou šťávu z kaktusu. Je velmi sladký, sladší je dokonce i více než med. Díky tomu ho tak stačí použít jen poloviční množství oproti medu. Má podobu zahuštěné šťávy zlatavé barvy.  Při jeho použití oceníte, že není ani příliš řídký, ani moc hustý. Jeho velkou výhodou je také to, že necukernatí.

Jak jsou na tom výživové hodnoty

Díky vysokému obsahu fruktózy se tento sirup pyšní jejím největším podílem. Díky tomu má také nízký glykemický index, a je proto vhodnějším řešením než slazení bílým cukrem. Z důvodu vysoké fruktózy ovšem v případě používání agávového sirupu je potřeba držet se hesla „všeho s mírou“. Zvýšená konzumace by totiž mohla vést k rozvoji obezity nebo diabetu a dalším onemocněním.

Přínosy pro zdraví

A jaké jsou přínosy agávového sirupu pro zdraví? Pomáhá podporovat zdravou střevní mikroflóru a správnou funkci střev, podporuje činnost žlučníku a trávení tuků. Dále také působí preventivně proti usazování cholesterolu v cévách.

Využití agávového sirupu

Agávový sirup si ve vaší kuchyni určitě najde svoje místo. Využít ho můžete k dochucení zmrzlinových pohárů, kaší, pudinků nebo smoothie drinků. Je také skvělý na pečení koláčů, bábovek a dalších moučníků. Osladí vám i marmelády nebo džemy.

Jestli vám tedy může někdo pomoci s něčím z oboru SEO optimalizace, je to právě naše společnost, již naleznete na www.seolight.cz.