Každý jsme si někdy vylepili na stěnu nějakého toho hezouna z dívčího časopisu nebo plakát z Abc. Dneska ale můžete dětem vytvořit originální plakáty, které naplní jejich touhu po rebelii a zároveň budou vkusné a originální. Zkuste fotoplakáty.

Plakáty do pokojíčků pro nejmenší

Podle svého vkusu si můžete nechat natisknout plakáty s vlastními fotografiemi. Pro ty nejmenší ratolesti můžete ozdobit pokoj veselými fotografiemi jich samotných nebo třeba pohádkových postav. Malé děti si rády prohlížejí fotografie, kde poznávají známé tváře, nebo oblíbení zvířátka. Tuto radost jim nemusíte dopřávat jen na displeji vašeho telefonu, ale mohou si oblíbené snímky prohlížet denně, a ještě k tomu ve velkém. Když necháte vytisknout například fotografie babiččina pejska, nebo kamarádů ze školky, dodáte dětskému pokojíčku přátelskou atmosféru. Děti se budou cítit jako mezi svými.

Do pokoje pro školáka

Jedna z velkých výhod využití plakátů je jejich snadná obnovitelnost. Když děti povyrostou, plakát jednoduše vyměníte. Pokud jej na zeď připevníte speciální lepicí hmotou, zůstane místo po plakátu beze stopy. O trochu horší pomocník je izolepa, která ráda bere kusy barvy ze zdi s sebou. Každopádně se s plakátem popasujete i bez kladívka.

Až tedy vaše dítě doroste do školního věku, možná už jej fotky štěňátek přestanou bavit. Můžete plakáty snadno obměnit. Vylepte mu fotografie ze setkání s oblíbeným youtuberem nebo třeba vzpomínku na první den ve škole. Stylové budou také nějaké školní pomůcky ve veselém provedení.

Plakáty pro puberťáka

Když se ozve puberta, přišel by běžně čas na celebrity na pomuchlaném časopisovém papíře. Můžete to ale zkusit zajímavěji. Nabídněte velkým slečnám, že jim vytisknete na plakát koláž bláznivých fotografií s kamarádkami, nebo fotografie, v polaroidovém formátu. Kluky by mohly potěšit například fotky ve stylu jejich oblíbené počítačové hry nebo snímky superhrdinů. Když se pustíte do práce s Photoshopem, můžete například upravit i fotky syna tak, aby byl členem Avengers. Praktické je také propojit oblíbené fotografie s kalendářem.

Pořídit vlastní plakáty není ani závratnou investicí. Menší rozměry se dají pořídit levně. Rozměry plakátů 30 x 30 cm začínají na 50 Kč za plakát. Ty největší mají rozměry 70 x 70 cm a stojí 400 Kč. Můžete ještě vybírat mezi typem papíru, na který jsou plakáty natištěny. Pokud zvolíte křídový papír, plakáty bývají levnější. Fotografický papír je lesklejší a vyjde o něco dráž.