42429483 - loving couple having intimate moments in bedroom

Pamatujete si ještě na ty motýlky v břiše, které jste na začátku měla při pouhé myšlence na svého partnera? A co na to úžasné jiskření, které mezi vámi vzniklo při každém vzájemném dotyku? Že je ztráta těchto kouzelných pocitů je průvodním jevem každého dlouhodobého vztahu je poměrně známý fakt. Už méně se však ví, že je možné tuto počáteční zamilovanost se stejným partnerem stále dokola oživovat, stačí svému vztahu věnovat dostatek péče a času. Jak na to?

Nejdříve si musíme uvědomit, že taková zamilovanost v dlouhodobém stavu není zadarmo. Je potřeba jí věnovat dostatek času, k čemuž je třeba i dostatečná vůle. Natož v případě, že jsou ve hře také děti je náročné najít si dostatek prostoru ke společně stráveným okamžikům. Proto vám přinášíme několik tipů a triků jak erotického jiskření dosáhnout co nejefektivněji.

Povídejte si

Řešíte doma jen provozní záležitosti. Děti, školku, finance, práci… dost. Samozřejmě že se bez řešení těchto záležitostí neobjedete. Věnujte však alespoň půl hodinu týdně také vašemu vztahu. Děti dejte do postele a otevřete si lahev kvalitního vína. Místo televize či monitoru chvíli pozorujte jeden druhého.

Povídejte si. Nejen o vašem dnu, ale hlavně o vašem vztahu. O tom, co ke svému partnerovi cítíte. Zavzpomínejte si na nejromantičtější chvíle, které jste spolu zažili.

Udělejte si z tohoto rozhovoru společný rituál. Uvidíte, že za chvíli na partnera začnete znovu nahlížet o něco růžovějšími brýlemi.

Překvapujte se

Už několik let je to v posteli stále ta jedna jediná poloha a sex vám občas přijde spíš jako povinnost než zábava? Pošlete děti k babičce a přichystejte svému partnerovi překvapení, na které jen tak nezapomene. Přivítejte ho v padnoucím erotickém prádélku a rovnou po příchodu ho odtáhněte do postele.

Bojíte se, že to jen tak nepůjde? Nebojte se na začátku vášni pomoci lubrikačním gelem.

Kdo říká, že se v posteli jí jen snídaně? Po společných hrátkách se můžete společně s partnerem, večeří a sklenkou něčeho dobrého zachumlat do měkoučké flísovky a v klidu si po zbytek večera užívat svou vzájemnou přítomnost.

Randěte

Kdy jste naposledy byli venku jen vy dva? Bez dětí. Bez kamarádů. Už jsou to tři měsíce? Nebo snad dokonce rok?

Jednou z nejdůležitějších součástí vztahu jsou právě společné vzpomínky a společně strávený čas. Přestože je v hektickém programu náročné, najít si čas na rande jako za mlada, zkuste si najít čas alespoň jednou za měsíc či dva.

Jděte spolu na procházku. Do divadla nebo do kina. Nezapomeňte ani na večeři. Upravte se jako by to bylo poprvé. Ukažte mu, že vám na vašem společném čase záleží.

K probuzení vášně musí být dva

Přestože píšeme, co všechno máte vy udělat pro svého muže, na oživení vztahu musejí být vždy dva. Můžete se snažit jakkoliv, pokud bude však vaše snahy bojkotovat nebo se jim snad dokonce posmívat, budete s ním mít těžké pořízení.

I taková situace však řešení má. Komunikujte.

Komunikujte o vašem vztahu a o tom, jak se v něm cítíte. Řekněte mu po čem toužíte v posteli i mimo. Jen tak dojdete ke společnému řešení, možná úplně jinou cestou, než o které píšeme.

Hlavně se hned nevzdávejte.  Zamilovanost a obzvlášť láska není jen sledem hormonů, ale také výsledkem vašeho společného rozhodnutí. Tak do toho a přejeme vám hodně štěstí!