Najít ten pravý dárek je někdy těžší, než se zprvu zdá. Kvalitní šperk se hodí v podstatě k jakékoliv příležitosti a jedním z druhů, který je k darování nejvhodnější, jsou náušnice. U nich totiž odpadá starost s výběrem vhodné velikosti a spousta modelů jde dohromady i s velmi aktivním životním stylem. Ocení je proto i ti, kdo si potrpí na praktičnost.

Pokud věnujete patřičnou pozornost výběru, náušnice potěší kamarádku či partnerku, překrásně ozdobí ouško malé princezny a udělají radost dokonce i některým mužům. My vám pomůžeme vybrat náušnice z bílého zlata, které budou pro dotyčnou nebo dotyčného trefou do černého.

Proč zrovna bílé zlato?

Bílé zlato je slitina zlata a nejméně jednoho dalšího kovu, nejčastěji stříbra, niklu, zinku nebo palladia. Ryzí zlato je samo o sobě příliš měkké, a není tak pro šperky vhodné, a tyto další kovy dodávají bílému zlatu jeho barvu i tvrdost.

Šperky jsou často ještě potahovány ochrannou vrstvou rhodia, která jim dodává více lesku a jsou její zásluhou odolnější. Díky těmto vlastnostem bílé zlato zvládne i každodenní nošení a zachovává si svůj půvab velmi dlouho. Obdarovaného tak bude klenot doprovázet i po letech.

Praktické tipy, které vám pomohou s výběrem

Při rozhodování, jaké náušnice budou tou nejlepší volbou, hraje roli několik aspektů. Nejprve se vyplatí porozhlédnout se mezi nabízeným zbožím a rozumně zvážit, v jakém cenovém rozpětí se můžete při výběru pohybovat. Náušnice z bílého zlata s brilianty budou pochopitelně nákladnější než náušnice se zirkony, proto je dobré si předem udělat hrubou představu, kde se ceny pohybují, a mít reálná očekávání.

Také je důležité při koupi popřemýšlet nad vkusem, stylem oblékání i životním stylem obdarovaného. Sportovní typy například ocení takové kousky, které je nebudou omezovat v jejich aktivitách, přesto však splní svou okrasnou úlohu. Velmi společenské jedince nejspíš zaujme lesk a třpyt drahokamů, které se výborně hodí k večerním modelům a v kombinaci s bílým zlatem skvěle vynikají.

Pokud se obáváte, že se vám vašeho blízkého nepodaří správně odhadnout, sáhněte po klasických náušnicích – třeba kroužcích z bílého zlata nebo jednoduchých peckách. Tyto kousky jsou naprosto univerzální a doslova nadčasové. Jednoduché pecky jednoznačně vedou i mezi pánskými náušnicemi.

Ozdoby pro nejmenší: náušnice pro děti a miminka

Pokud má být obdarovaným dítě, myslete v první řadě na bezpečnost a tvar vhodný k jeho věku. Jako náušnice pro miminka a malé děti se nejčastěji volí visací náušničky se zapínáním na brizuru a drobné pecky se zapínáním na šroubek. Mezi oblíbené tvary patří kytičky, srdíčka a hvězdičky.

Klenotnictví, která nabízejí dětské šperky, samozřejmě vědí, jaké typy náušnic a materiály se pro malé slečny hodí, pokud tedy budete vybírat například přímo v nabídce dětských náušnic z bílého zlata, nemusíte se ničeho obávat.

Pestrý výběr náušnic pro ženy

Kvalitní náušnice by neměly chybět ve šperkovnici žádné ženě. Mezi dámskými náušnicemi z bílého zlata je také výběr nejširší, proto se můžete zaměřit i na ty nejmenší detaily, o nichž víte nebo aspoň tušíte, že je obdarovaná ocení.

Pokud má například ráda zemité tóny v oblékání, potěšte ji náušnicemi s vltavínem. Obzvlášť se hodí, pokud má i zelené oči, které tento český kámen krásně zvýrazní. Barevné drahokamy nejlépe vyniknout na visacích náušnicích z bílého zlata. U obdivovatelek všeho tradičního se rozhodně neztratí pecky s diamantem.

Jednoduše si všímejte, co daná žena nosí, jaké šperky a styl oblečení na ní vidíte nejčastěji, a popřemýšlejte nad jejími zálibami. Často vám navíc sama ráda napoví, když jí dáte příležitost.

V neposlední řadě ještě ateliér KLENOTA radí před nákupem vždy zkontrolovat punc, který je v Česku povinný a zaručuje deklarovanou ryzost zlata. Renomovaná klenotnictví samozřejmě poskytují také certifikáty pravosti k prodávaným šperkům. Přejeme, aby se vám úspěšným výběrem podařilo obdarované(mu) vykouzlit úsměv na tváři!