Do chytrého mobilu lze nainvestovat desetitisíce, ale klidně se i vejít do 3000 Kč. Jestliže nejste neochvějným příznivcem značky Apple, ocitáte se v situaci, kdy si vybrat telefon není vůbec snadné. Hodně značek, ještě více mobilů – přitom nás ženy zajímá velice často především to, jak telefon vypadá, jestli odolá občasnému pádu a taky cena – nechceme do něj obvykle investovat dvě měsíční výplaty. A když už, tak to musí stát za to.

Jelikož jsou hitem sezóny metalické odstíny, vybrali jsme tři telefony v metalických odstínech v různých cenových kategoriích. Samy uvidíte, jestli se oplatí šetřit, nebo si raději připlatit. Všechny mobilní telefony lze koupit v e-shopu Expert.cz. A rovněž mnoho dalších – vždy za dobré ceny.

Xiaomi Redmi 6A Dual 2GB/16GB zlatý

Hledáte-li levný telefon do 3000 Kč, tady je – Xiaomi Redmi 6A Dual 2GB/16GB zlatý. Určitě z něj bude nadšena vaše dcera. Dětem a teenagerům se nevyplatí kupovat žádné dražší telefony, protože jejich životnost je někdy až neuvěřitelně krátká. Viděly jste před školou hloučky, ve kterých si teenageři ukazují, kdo má jak velkou prasklinu na telefonu? Vtipné a běžné. Bude ale tento telefon stačit i vám?

Hned na začátku zmíním nevýhodu – telefon vypadá i přes zlatou barvu zadního krytu velice lacině. Ale pozor, teď hned výhoda – má až překvapivě kvalitní zpracování. Dalšími plusy jsou nízká hmotnost telefonu a skutečně dobrá výdrž baterie. Telefon rovněž podporuje rychlonabíjení a české LTE. Možná vám bude překážet, že mu chybí podsvícená tlačítka, obsahuje pouze hybridní Dual SIM a 16 GB. Chybí mu i 5GHz WiFi. Otázkou je, využily byste to?

Výrobce udělal levný model s podporou rychlonabíjení, ale rychlonabíječku si musíte dokoupit zvlášť. Smutné, ale ne neběžné. Mnohdy si vystačíme s obyčejnou. A nakonec otázka fotoaparátu. Odborníky je pokládaný za průměrný, ale při dané ceně telefonu lze něco i odpustit. V noci s ním nenafotíte nic, přes den jsou snímky decentně řečeno – použitelné.

Hodnocení: Jděte do něj, pokud chcete levný telefon v dobré kvalitě a nezáleží vám tolik na fotoaparátu.

Huawei P20 Dual SIM Pink Gold

Krasavec ve zcela jiné cenové třídě ­– Huawei P20 Dual SIM Pink GoldJde o výkonný mobil, stále ještě za dobrou cenu: 14 989 Kč. Vypadá skutečně elegantně a má krásný velký display. Baterie nabízí až dvoudenní výdrž. Celý telefon je mimořádně svižný a potěší milovníky focení – fotografie z něj jsou skutečně krásné. Stejně jako videa.

Trochu pak překvapí, že několik zákazníků komentovalo, že se telefon viklal po položení na rovnou podložku. Povrch telefonu má rovněž své mouchy. Budete jej muset leštit, protože je doslova lapačem všech otisků. Do telefonu nelze použít microSD karty. Chybí mu i možnost bezdrátového nabíjení.

Hodnocení: Kvalitní mobil pro každého, kdo je ochoten investovat 15 000 Kč. Potěší vás kvalitní fotografie a videa.

Samsung Galaxy S9 Plus G965F 64 GB Dual SIM purple

Skutečný fešák v barvě letošního roku, fialové. Za Samsung Galaxy S9 Plus G965F 64 GB Dual SIM purple již ale zaplatíte 24 499 Kč. S rostoucí cenou se dá očekávat, že bude stoupat množství kladů telefonu a ubydou zápory. U tohoto modelu Samsungu to rozhodně platí. Telefon je nesmírně elegantní a má nadprůměrně kvalitní zpracování. Potěší vás skvělý display i stereoreproduktory. Je mimořádně svižný. Perfektně fotí i natáčí videa. K tomu má telefon implementované velké množství užitečných funkcí právě pro focení a natáčení.

Nevýhody? Cena – ta zejména. Rovněž povrch telefonu, byť krásně fialový, je poněkud citlivý na otisky a docela kluzký. Telefonu též chybí hybridní slot.

Hodnocení: Kdo chce perfektní telefon s perfektním fotoaparátem – tady jej má. Že je dražší? S danými funkcemi a vzhledem se není čemu divit.

Už víte, o který si napíšete Ježíškovi?