Správná a zdravá strava je klíčem k mnoha věcem. Určitě má velký vliv na vaši postavu a to, jakou velikost oblečení si kupujete. Dále má samozřejmě velký dopad na vás a vaše zdraví. Udržuje tělo v určité hladině, dopřává mu vitamíny, minerály, stopové prvky, správný podíl bílkovin, sacharidů a tuků. Mimo jiné se budete dobře cítit, což se odráží i na vašem psychickém stavu, nebudete nemocní, bez energie a bez nálady.

Občas zhřešit není špatné

Asi každý z nás někdy zhřešil a má rád to sladké. Dát si kousek čokolády, dortík, který pekla maminka nebo buchtu, která vám připomíná dětství a prázdniny u babičky. Není to trestuhodné, když hřešíte s mírou, rozumem a opravdu jen občas. Když si dáte hrst gumových bonbónů, jeden kousek dortíku nebo čokoládovou tyčinku, asi z toho ihned neztloustnete. Problém je, když budete sladkosti zařazovat do každodenního jídelníčku a ve velkém množství.

Gumoví medvídci

Není to čokoláda, ale ze všech sladkostí vycházejí s nejméně „pochroumaným“ štítem. Obsahují hodně cukru, to bezesporu, ale zase jsou bez tuku, na rozdíl od čokolád a dezertů. Sto gramů medvídků obsahuje cca 300 kalorií. To je také dost, ale oproti čokoládě je to mnohem méně. Máte chuť na sladké? Sáhněte po medvídcích!

Čokoládové lentilky

Ty už jsou na tom podstatně hůř. Obsahují totiž kromě cukru také tuk. Takových sto gramů, což je pro mnohé skoro nic obsahuje cca 500 kalorií. Oproti gumovým medvídkům docela síla, nemyslíte? A nyní přejděme k tolik oblíbené čokoládě.

Čokoláda

Ta je na vrcholu žebříčku. Je tak skvělá a dobrá, taky si říkáte? Jenže obsahuje spoustu kalorií, cukrů a tuků! Takže je to pořádná bomba pro postavu. Nejvíc másla obsahuje bílá čokoláda. Když už musíte sáhnout po čokoládě, zkuste tu vysokoprocentní. Jen tak pro představu – sto gramů mléčné čokolády obsahuje přibližně 530 kalorií.