Kvalitní nábytek není levný. Mnohdy je ten, co jsme „zdědili“ po někom, nebo si jej pořídili už před delší dobou, mnohem kvalitnější. Jenomže co dělat, když ctíme potřebu modernizovat a změnit své bydlení?

Vyměňte v bytě bytový textil

Nové textilní doplňky dodají našemu interiéru zcela novou tvář. Zdá se vám vaše zařízení zastaralé a nemoderní? Bytový textil dovede s tímto zdáním pěkně zatočit. Pokud nechcete, aby vaše bydlení vypadalo vysloužile a retro, vyměňte například vzorované závěsy za jednobarevné. Máte v bytě ne příliš povedenou plovoucí podlahovou krytinu, na které už jsou znát známky opotřebení? Zakryjte je hezkým menším kusovým kobercem. Dokonce i levné koberce umí hotové zázraky.

Pojďte začít ložnicí

Ložnice vypadá především podle toho, jaké je vaše povlečení. Na exkluzivitě jí rozhodně nepřidává to staré seprané. Velkých investic se však bát nemusíte. levné povlečení dokáže ložnici změnit k nepoznání. Pro zimu volte teplejší flanel, pro léto klasickou bavlnu. Nezapomeňte ani na nové povlečení do dětského pokoje. Dětem nabídněte oblíbené pohádkové postavy i tradiční dětské motivy.

Koberce se vrací

Mnoho lidí se dnes vrací zpátky ke kobercům. A nejen k těm kusovým, které už jsme zmínili. Ať je to jakkoliv, koberec je teplotně vždy příjemnější než podlaha bez něj. Nezachrání to ani dřevěná podlaha. Ta je navíc příliš drahá a většina lidí ji při stavbě či rekonstrukce nahrazuje plovoucími podlahami z laminátu. Bytové koberce jako metráž se vrací do obývacích pokojů ložnic i do dětských pokojů. Neuklouznete na nich a v interiéru působí příjemně teple. Z přežitku se opět stává móda.

Nezapomeňte na nový ohoz pro okna

Jsme opět u záclon a u závěsů. Jejich vzhled je pro interiér klíčový. Zvažte, zda je pro vás dostačující tenčí závěs třeba bez záclony, nebo zůstanete u tradiční klasiky, kterou je kombinace záclony a zatemňovacího závěsu. Kvalitní zatemňovací závěsy se tkají ze třech vrstev a umí zajistit nulový či téměř nulový prostup světla i slunečních paprsků. Slouží i jako tepelný izolant. V zimě před pronikajícím chladem, v létě zas před nežádoucím teplem.