Bílé tenisky jsou v šatníku, tedy v botníku každého jakousi klasikou. Minimálně jedny by měl mít každý. Skvěle se hodí opravdu ke všemu, bílé tenisky jsou vhodné pro ženy a to ke kalhotám i k sukni. Také muži je ocení, velmi dobře doplní jejich elegantní i sportovnější outfity.

Brzy špinavé

Bílé tenisky však mají jednu velkou nevýhodu. Jsou často náchylnější k ušpinění. Stačí se projít okolo trávy, okolo kaluže či chumlu lidí, kteří vám šlápnou na nohu. A čisté běloskvoucí tenisky už tak čisté nejsou. Co v takové chvíli dělat? Jak udržet tenisky krásně bílé?

Myslete dopředu

Prevence je důležitá nejen při mnoha nemocích, ale také při prodloužení životnosti tenisek a to hned na několik sezón. Dobré je zvolit vhodnou impregnaci a podle potřeby jí tenisky ošetřovat. Toto je vždycky první krok.

Zubní pasta s kartáčkem

Osvědčený trik, který se vám může zdát malinko zvláštní. Přesto však funguje. Vezměte zubní pastu, kartáček a čistěte. Stejným způsobem vyčistíte i gumové části, které jsou také náchylné k ušpinění. A uvidíte, že budete překvapeni, jak jednoduše tenisky vyčistíte.

Vlhčené utěrky

Dále na trhu najdete spoustu skvělých prostředků. Vlhčené utěrky a ubrousky, malé a šikovné čistící nástroje, které si zkušeně poradí se špinavými teniskami. A pokud těmto „módním“ věcem moc nevěříte i takový ocet umí pomoci.

Pozor na slunce

Znáte to, zmoknete nebo očistíte své boty a ty jsou mokré. Dáte je na sluníčko, aby vám rychleji uschly. Na to pozor, vlivem slunečních paprsků se může barva měnit a bílá barva nemusí tak už být běloskvoucí bílá. Proto je raději uložte do botníku nebo dejte do tmavé části místnosti a nechejte v klidu uschnout.

Pračka je krajní možnost

Tenisky prát nedoporučujeme. I to nejjemnější praní dává teniskám pořádně zabrat. Ono ani ruční praní není pro tenisky nic moc příjemného, takové zacházení si tenisky nezaslouží. Sáhněte raději po výše uvedené metodě.