Některé účesy mají tu tendenci, že váš vzhled pomohou rozjasnit a dodat vám mladší a svěžejší nádech. Tuto službu ocení jistě ženy, které chtějí a potřebují svému vzhledu dodat modernější, novější a mladistvější look. Dobrý kadeřník vám umí pomoci, respektive vám poradí a řekne, co by vám slušelo a co naopak ne. Jsou jisté triky a fígle, které mohou pomáhat. Spolu se správným oblečením a make-upem vám pak nebude nikdo hádat věk, který máte skutečně ve své občance. Bohužel to funguje také opačně.

Chyby, které vám mohou ublížit

Přidat vám zbytečně pár let navíc, mohou víc a víc poukázat na vrásky okolo očí, které jindy vypadají drobnější, ale díky špatně zvolenému make-upu nebo barvě na vlasy tak můžete vypadat starší. A to nechce snad žádná žena, maximálně tak dívky, které potřebují přidat pár let, aby se cítili lépe. Jenže dospělé ženy, ty chtějí vypadat mladě. Čeho se tedy vyvarovat?

Výběr tupého sestřihu

Máte nejraději jednotný účes nebo tupý střih, který se dobře udržuje a všude má jednotnou délku? Takové účesy nejsou špatné, ale bohužel mají vliv na celkový vzhled. Během stárnutí tváře ztrácí svou plnost a obličej bývá hranatější a takové účesy mu moc nesvědčí.
Co dělat: Raději vsaďte na delší vlasy důmyslně sestříhané. To bude vypadat rozpustile a rozčepýřeně, tvář pomůže změkčit, což bude působit obecně mladistvěji.

Krátké versus dlouhé

Na dlouhé vlasy si spousta starších žen netroufá, protože mají pocit, že nebudou tolik kvalitní, šediny tak půjdou mnohem víc vidět a celkově dlouhé vlasy nebudou vypadat dobře. To nemusí být vždy. Delší vlasy, které jsou rovné, jako hřebíky mají tendenci zviditelňovat vrásky a přidávat roky navíc. Budete-li je mít jemně zvlněné, pak není problém. Ideální délka je po ramena.

Co dělat: Vyhledejte kadeřníka. Ten vám dá odbornou radu, jaký sestřih se bude hodit zrovna k vám a vašemu obličeji.