Elektronická cigareta, e-cigareta, vaporizér… Pod všemi těmito názvy se skrývá totéž. Na první pohled se může zdát, že se sobě navzájem vůbec nepodobají, ale když se na ně podíváte z blízka, mají toho společného opravdu hodně.

Elektronické cigarety se vždy skládají ze dvou funkčních částí – baterie a atomizéru. Bez těchto částí by elektronická cigareta nemohla fungovat, nicméně k vapování potřebujete ještě e-liquid. Náplně však necháme stranou.

Baterie

Baterii zpravidla tvoří lithium-iontové akumulátory. Někdy je akumulátor vestavěný, jindy ho tvoří vyjímatelné články. Baterie představuje tělo e-cigarety a rozhoduje tak o její velikosti. V dnešní době pořídíte e-cigarety, které se vejdou do dlaně, a přesto mají jejich baterie dobrý výkon. Baterie by podle výrobců měla vydržet 200 až 300 opakovaných nabití, to se rovná zhruba jednomu roku používání. Nicméně doba životnosti je závislá na šetrnosti používání.

Fixní (pevná) baterie je zabudovaná do kovového obalu a tvoří se zbytkem komponent jeden celek. Tyto baterie se nabíjejí pomocí USB nabíječek.

Nabíjení je dnes u některých modelů velmi rychlé a snadné. Magnetická nabíječka u e-cigarety Logic Vapes vám například umožní plné nabití  350mAh baterie přibližně za 74 minut. Nabíječka má USB konektor, můžete ji tedy používat kdekoliv.

Druhý typ baterií – Li-lon baterie se vkládají do kovového pouzdra (GRIPU), který je vybaven elektronikou pro ovládání e-cigarety. Tyto baterie se nabíjí vložením do nabíječky.

Atomizér

Atomizér je topná spirálka z odporového drátu a je propojená se savým materiálem, který je napuštěn e-liquidem. Atomizér má velký vliv na výslednou chuť i množství dýmu, které vyfukujete. V současnosti je poměrně běžné, že je atomizér součástí patrony s náplní (cartridge), v tom případě se nazývá cartomizér.

Potkat se však můžete i s variantou, kdy je součástí  atomizéru průhledná nádržka na e-liquid. V takovém případě se mu říká clearomizér.

S rostoucí oblibou e-cigaret se objevují stále nové typy elektronických cigaret a zjednodušuje se i jejich používání. Důraz je kladen na jednoduchou obsluhu, dlouhou výdrž baterie a snadnou údržbu.

U e-kuřáků tak často vyhrávají kompaktní e-cigarety, kde se nemusíte bát, že by vám e-liquid vytekl nebo jste se potřísnili pro jeho vyměňování. Náplň je totiž v uzavřené nádržce, kterou jednoduše zacvaknete. To vám umožní i pohodlné střídání příchutí.

I když v současnosti se e-cigarety spíše zvětšují a svým tvarem připomínají spíše kubánské doutníky, můžete na trhu najít menší, přesto výkonné elektronické cigarety.

Výrobci se pouští i do designových e-cigaret, které svým vzhledem podtrhnou eleganci svého majitele. Vybírat můžete z nejrůznějších barev, velikostí a vlastně i tvarů.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here