Stínící technika pomáhá zlepšovat komfort našeho bydlení. Jde o promyšlenou vychytávku s mnoha různými funkcemi. Na trhu existuje několik variant, mezi kterými můžete vybírat. Kromě prvního rozdělení venkovní a vnitřní je potřeba se rozmyslet i nad tím, zda ve vašem případě budou lepší rolety či žaluzie. Pomoci vám může několik výhod a doporučených použití uvedených v článku pro oba druhy stínění.

Nejdříve si ujasněte, co od stínící techniky očekáváte

Prvním důležitým krokem je ujasnění si toho, co od stínění očekáváte. Chcete hlavně vytvořit zábranu před zvědavými pohledy z ulice? Je vaším cílem stínění v horkých letních dnech, kdy dovnitř svítí slunce a interiér se tak přehřívá? Nebo chcete v zimě snížit náklady za spotřebu energií pro vytápění? Většinou od rolet či žaluzií očekáváme, že zvládnou splnit několik funkcí najednou.

V hlavní roli bezpečnost

V případě, že hledáte zlepšení zabezpečení oken a zvýšení bezpečnosti, jsou o něco lepší volbou venkovní rolety. Použité bezpečnostní vodící lišty a pojistka proti vytlačení vytváření efektní a těžko překonatelnou bariéru pro zloděje.

Regulace pronikajícího světla

U rolet je výhodou možnost naprostého zatemnění při úplném zatažení. Na druhou stranu však nenabízí regulaci toho, kolik světla chcete dovnitř propustit. Jen částečné odstínění v různých variantách nabízí venkovní žaluzie. Jejich lamely mohou mít různý tvar a při plném zavření také poskytnou velmi dobré zastínění.

Další výhody a porovnání

Vybrat si venkovní žaluzie nebo rolety je otázkou porovnání konkrétních výhod i nedostatků obou variant. Snažte se zjistit co možná nejvíce informací, ať se svým výběrem perfektně trefíte. Pokud se vám to povede, získáte perfektní vybavení domácnosti pokrývající hned několik různých problémů.