Brno je vlastně jen taková větší vesnice. Potkáte tu obyčejné lidi, a především spoustu studentů. O prázdninách se vylidní, od září pak zase ožije. Je to krásné město pro život. Nikdy vás nebudete nudit a bez potíží zde prožijete plnohodnotný život. Děti budou moci navštěvovat prestižní školky, školy i univerzity. Vy zase získáte bohaté možnosti profesního uplatnění. A když si neseženete byt přímo v centru, užijete si tady i přírodu.

Jihomoravský kraj má co nabídnout. Z Brna je to kousek do Moravského krasu s Punkevními jeskyněmi, i na Pálavu za vínem. Spoustu hezké přírody však najdete i přímo v Brně. Ne tedy úplně v centru, ale pokud se přestěhujete do nějaké okrajovější části, tak určitě.

Nejvíce přírody najdete na okrajích

Jestliže jste vyrostli v přírodě a pro svůj život ji potřebujete, hledejte reality v Brně spíš na okraji. Na jakém okraji, to už záleží na vás. Například na západě je úžasná Bystrc. Bystrc je poměrně rozlehlá, její část se rozprostírá kolem brněnské přehrady. Právě tam najdete úžasnou přírodu vhodnou jak pro vycházky, tak pro jízdu na kole či běh. Podél přehrady lze ostatně dojít až k hradu Veveří. Při západu slunce, který se odráží ve vodě přehrady, je to velká romantika. A v létě si zde díky plachetnicím a lodím brázdícím vodu budete připadat jako na dovolené u moře.

Na úplně druhém konci Brna, na východě, se nachází Líšeň. Zejména tzv. Stará Líšeň se vám bude líbit, protože vedle ní se rozléhá Mariánské údolí. Jde o rozsáhlou oblast s rybníky a lesy. Pokud se projdete kousek dále, narazíte například na skautský tábor, farmu a jeskyně. Líšeň je totiž asi jen 20 km vzdálená od Moravského krasu. Jeskyně v Mariánském údolí jsou přitom volně přístupné. Zdejší lesy jsou nekonečné, na procházky a běhání naprosto dokonalé. A jsou tady i singletracky na kolo.

V centru také pochodíte, nejste-li nároční

Pokud vám vystačí park, kde si zaběhnete tři kilometry, pak se nebojte hledat pronájem garsonky v Brně také v centru. Vhodná je například lokalita kolem parku Lužánky, Kraví hory, na níž se nachází hvězdárna, Masarykova háje u Nového Lískovce. A běhat se dá třeba i k hradu Špilberk.

Prostě a jednoduše Brno má co nabídnout i těm, kteří touží po klidné atmosféře a přírodě. Určitě se nebojte zakotvit právě tady, vzhledem k tomu, že se sem každoročně stěhuje spousta studentů, je zde k dispozici hodně bytů a také pronájmů. Ne všechny ovšem vypadají jako studentské bydlení, najdete mezi nimi i nemovitosti vhodné pro rodiny – například rekonstruované byty či domy. Tady už ale počítejte s vyššími cenami. Ceny domů se pak šplhají do ještě vzdálenějších čísel, počítejte minimálně s 6-8 miliony korun.