Strava symbolizuje základní stavební kámen každého organizmu. Měla by být proto zdravá, pestrá a pro organizmus dobře stravitelná. V dnešní době se však velmi často setkáváme s takzvanými složitými potravinami, které pro naše tělo symbolizují spíše hrozbu.

Strava by měla vyrůst ze země

To, co sníme, představuje výživu pro buňky v našem těle. Strava by tak v ideálním případě měla být plná slunečních paprsků a vyrůstat ze země. Právě tak tělu přináší prosperitu, růst, dobrou náladu a radost ze života. Jídlo jako lék podle čínské medicíny tak rozhodně má smysl.

Pokud je ale strava plná konzervantů, dochucovadel, barviv a dalších chemických látek, stává se pro organizmus spíše zátěží. Obsahuje totiž nekvalitní výživu a velké množství odpadu. S tím se poté musí tělo vypořádat, ovšem kvůli velké toxicitě to zatíží slinivku, ledviny a játra.

Příliš složité potraviny mohou tělu způsobit velké množství zdravotních problémů. Typicky se jedná například o otoky, obezitu, kožní potíže, alergie nebo splíny.

Jak na tělo působí chemie v potravinách

Složité potraviny bývají cíleně vyráběny tak, aby po nich v co nejkratší době opět vznikla poptávka. Chemické látky obsažené v těchto jídlech působí na centrum libida, radosti a spokojenosti, a to podobným způsobem jako antidepresiva. Z těla uvolňují Endorfin, díky čemuž se stávají návykovými.

Volte co nejjednodušší stravu

Čím jednodušší stravu tělu dodáte, tím se buňky vyživí rychleji. A navíc tak zůstane jen malé množství neškodného odpadu. Na všechny potraviny, které sníme, si naše tělo vytváří vhodnou mikroflóru.

Proto je například poměrně obtížné zvyknout si na luštěniny. Jelikož až přibližně po sedmé porci luštěnin brzy za sebou má tělo odpovídající mikroflóru pro jejich strávení.

Na to, co jíte, je vždy potřeba myslet. Díky tomu tak podpoříte přístup celostní medicíny a procedury se stanou efektivnějšími. Více si o tomto přístupu můžete přečíst na www.netradicni-medicina.cz.