Zařizujete si nový dům, byt nebo třeba kancelář, a chcete docílit elegantního výsledku z kvalitních materiálů, který vás bude bavit a hned tak se neomrzí? Pak si vám dovolujeme nabídnout pár tipů, jak toto přání jednoduše zrealizovat. Základní poučka zní přitom jasně – vinylové podlahy a tapety na zeď dnes zkrátka frčí! Proč jsou tak populární a čím se řídit při jejich výběru?

Vinylové podlahy lákají zákazníky na působivý design, vysokou odolnost i snadnou údržbu

Všestrannost. Toť největší přednost krytin z vinylu. Lze je položit stejně dobře do kuchyně, obývacího pokoje, ale i do věčně vlhké koupelny. Zatímco výběr z rozmanitého a opravdu širokého spektra barevných provedení a vzorů záleží čistě na našem vkusu, konkrétní druh vinylové podlahy, co do zpracování (a že jich je!), volíme právě dle účelu využití.

Vinylové podlahy jsou obecně vysoce odolné proti mechanickému poškození, a i proto jsou tak často pokládané do domácností s malými dětmi a domácími mazlíčky, případně do kanceláří a dalších hojně vytěžovaných interiérů.

Další výhodu představuje snadná údržba, kdy vám na úklid bohatě postačí jen pár chemických prostředků. Navíc je tento druh podlah tvarově i barevně stálý, pročež se nemusíte obávat jejich „smrsknutí“ či vyblednutí ani v extrémně namáhaných prostorách.

Vinyl + podlahové vytápění = komfort a teplo pro vaše nohy

Je vám zima od nohou? Pak je pro vás podlahové vytápění – které lze kombinovat s vinylovou podlahou – ideální řešení. V této souvislosti doporučujeme vybírat z lepených vinylových podlah, které disponují vysokou propustností tepla. Tím se dostáváme k jednotlivým druhům podlah z vinylu.

Druhy vinylových podlah: Jak se liší dle formátu a způsobu pokládky?

Homogenní (jednovrstvé) i heterogenní (vícevrstvé) vinylové podlahy můžeme dle formátu zakoupit jako dílce (lamely, čtverce) nebo role. Další dělení pramení ze způsobu jejich pokládky, kdy rozeznáváme vinylové podlahy:

  1. lepené,
  2. plovoucí,
  3. volněpoložitelné.

Kam se hodí která?

Kromě toho, že jsou lepené vinylové podlahy vhodné pro podlahové vytápění, díky 100% voděodolnosti se hodí i do koupelny a místností s vysokou mírou vlhkosti obecně. Tam můžete s klidem na duši položit i plovoucí vinylové podlahy s voděodolným jádrem a zámkovým spojem. Oproti tomu volněpoložitelné krytiny často nalézají využití v rozlehlých administrativních budovách či nemocnicích.

Kolekce Art Select Wood a Stone: Dekory, které zahřejí

Pasete po teplu domova vytvořeném dekory parket, dubového dřeva nebo vápencového kamene v rozličných odstínech hnědé a červené? Pak vás jistě budou zajímat lepené vinylové podlahy z kolekce Art Select Wood a Stone, které jsou navíc díky třídě zatížení 34/43 vysoce odolné a „ustojí“ i náročné prověrky od dětí či domácích zvířat.

Michelangelo se skvěle hodí do koupelny

Tvarově i barevně stálá kolekce Michelangelo, která opět spadá do řady lepených, a navíc i voděodolných podlah z vinylu, staví své jméno na originálních dekorech italské mozaiky, tepaného plechu a španělské dlažby, díky kterým vaše koupelna či WC pořádně prokoukne. Michelangelo si navíc skvěle rozumí s podlahovým vytápěním.

Jak položit podlahu? U kolekce LooseLay to zvládne téměř každý!

Perfektní akustické vlastnosti s redukcí hluku až 13 dB, třída zatížení 33/42 a především jednoduchá pokládka. Tak zní stěžejní charakteristiky kolekce LooseLay. Tyto vinylové podlahy se velmi snadno a rychle pokládají a jejich instalaci tak zvládne i průměrně zručný domácí kutil. Ze zmíněných důvodů nacházejí využití často v rozlehlých prostorách typu nemocnic, kancelářských komplexů či v obchodních řetězcích.

Je libo New York, nebo rozkvetlý sad? Tapety na zeď rozjasní každý interiér

Podlaha položena, zdi vymalovány. Co dál? Teď přichází čas na finální dekoraci interiéru, tedy fázi, během které dotvoříme domov do finální podoby tak, aby se v něm všichni jeho členové cítili jako v bavlnce. Na to se dobře hodí luxusní tapety na zeď, díky kterým si můžete v obývacím pokoji, ložnici, ale i třeba v kuchyni vykouzlit atmosféru oblíbeného velkoměsta či třeba rozkvetlé krajinky. I zde máte na výběr z několika druhů. Fototapety se dle materiálu dělí zejména na papírové, vliesové, textilní, vinylové a sklo-textilní.

Papírové tapety vykouzlí dětem úsměv na tváři. Za pár korun

Nejméně odolné, jen velmi špatně omyvatelné, ovšem na druhou stranu cenově nejdostupnější a designově dobře zpracované jsou papírové tapety. Ty doporučujeme zejména do dětských pokojů pro nejmenší ratolesti, u kterých se oblíbené pohádky a zájmy rychle mění a vy tak stejně musíte počítat s častou inovací pokoje.

Vliesové tapety aneb zlatá střední cesta

Téměř na půli cesty co do odolnosti mezi papírem a vinylem stojí vliesové tapety vyrobené z vinylových vláken a netkaných textilií, které jsou navíc snadno omyvatelné a prodyšné, díky čemuž se mezi tapetou a zdí netvoří plíseň. Snadno se lepí a díky tvarové a barevné stálosti dlouho vydrží.

Vinylové tapety pro luxusní obydlí

Jedničkou na trhu co do odolnosti proti poškrábání i oděrkám jsou vinylové tapety, které navíc částečně izolují teplo a skvěle se tak hodí třeba do ložnice. Dokážou navíc zahladit drobné nerovnosti a praskliny ve zdi. Mínusem je naopak jejich složitější instalace i případné odstranění, pročež je dobré neriskovat a zvolit pomoc od profesionálních služeb odborníků zabývajících se lepením tapet.

Tapety Galerie: Dopřejte svému domovu britskou eleganci

Mezi renomované výrobce tapet, kteří navíc mají zastoupení i na českém trhu, patří britská značka Galerie. V její nabídce naleznete desítky originálních dekorů, které vytvoří v místnosti luxusní prostředí a příjemnou, na přání až romantickou atmosféru. Zatímco do ložnice se výtečně hodí například motivy z řady Galerie Indo Chic, při jídle v kuchyni či jídelně zase vezmete zavděk variací z příznačně nazvané edice Galerie Kitchen. Neméně populární jsou rovněž řady Galerie Natural Fx a Galerie Steampunk.