Sníte o přípravě vlastního kurzu permanentního make-upu linek a nevíte jak na to? Máte bohaté zkušenosti jako praktikující specialisté a rádi byste zúročili mnohaleté zkušenosti? Inspirujte se našimi tipy a připravte vzdělávací kurz, který vám zajistí úspěch. Z článku se dozvíte, co by mělo být obsahem kurzu, jaké místo je vhodné pro pořádání a co všechno je nutné zajistit před začátkem.

Máte dostatek znalostí k uspořádání kurzu permanentního make-upu linek?

K pořádání vzdělávacích a kvalifikačních kurzů vám stačí sice jen živnostenské oprávnění, ale měli byste mít jistotu v tom, že máte absolventům co předat! V opačném případě nemá smysl se do pořádání pouštět, protože by to mohlo výrazným způsobem zhoršit vaši reputaci jako specialistky na permanentní make-up.

Měli byste mít perfektně zvládnutou techniku, dlouholetou praxi a certifikáty, které potvrzují vaši odbornost.

Nezapomeňte si spočítat, kolik vás bude kurz stát a jakou cenu musíte stanovit účastníkům, aby se vám jeho pořádání vyplatilo. Do nákladů zahrňte výdaje za pronájem prostor, zajištění potřebných materiálů a propagaci kurzu.

Tip: Co musíte splnit, abyste mohli pořádat rekvalifikační kurz.

Najděte místo pro uspořádání kurzu

Nejlepším místem pro uspořádání kurzu je vaše studio, protože je plně vybavené a nebude vám tím vznikat žádný zbytečný náklad za pronájem. Pokud zvolíte tuto variantu, zamyslete se nad tím, jestli je prostor dostatečný velký, aby se do něj pohodlně vešlo několik specialistů.

Druhou variantou je pronájem prostor. V tomto případě je nutné počítat s poplatkem za pronájem a také s uzpůsobením místnosti k zajištění hladkého průběhu procvičování na modelkách.

Úroveň kurzu a počet absolventů

Můžete pořádat kurz pro začínající i pokročilé specialisty. Od zvolené úrovně se bude odvíjet sestavení programu.

Počet absolventů by měl vyhovovat velikosti prostoru, kde proběhne. Měli byste zvážit, kolika účastníkům zároveň jste schopni se věnovat při praktické části a podle toho určit maximální kapacitu. Zároveň je nutné stanovit takový počet absolventů, při kterém se vám pořádání vyplatí.

Před začátkem každého kurzu si stanovíte jeho cíl a při zvoleném počtu účastníků si musíte být jisti, že jste schopni ho naplnit.

Ze všeho nejdůležitější je sestavení programu

Na kurzech je nutné probrat celou problematiku nejprve teoreticky a až poté vše vyzkoušet v praxi. Nejlepší je rozdělení do dvou dnů, kdy mají absolventi dostatek času na vstřebání informací a také odpočinek před procvičováním.

Teoretický základ

  • Studentům by měla být jasná nejen problematika permanentního make-upu linek, ale i postup tvorby jednotlivých technik.
  • Poskytněte jim informace nezbytné pro výběr vhodných přístrojů, jednorázových materiálů a pigmentů.
  • Informujte je o hygienických normách a kontraindikaci.
  • Předveďte práci s pigmenty a vysvětlete, jak postupovat při výběru konkrétních odstínu.
  • Seznamte je se správným postupem vytvoření návrhu.
  • Ukažte jim jednotlivé techniky tvorby permanentního make-upu linek krok za krokem a celý postup komentujte.
  • Na konci teoretické části nechte dostatečný prostor pro dotazy.

Procvičování techniky na modelkách

  • Nechte absolventy, ať si vyzkouší práci s manuálním perem na papíru nebo jiném povrchu.
  • Každý by měl mít svou modelku, u které provede náčrt linky tužkou a až poté manuálním perem. V této fázi byste měli být přítomni a dovést všechny účastníky ke správné technice držení přístroje a určení správné intenzity a hloubky pro vpravení pigmentů.
  • V závěru nechte opět dostatek času na dotazy.

Absolventi ocení, pokud si pro ně připravíte i několik tipů na úspěšné vedení salonu a zajištění úspěchu v oboru permanentního make-upu.

Informace o plánovaném kurzu zveřejněte s dostatečným předstihem na svém webu a sociálních sítích. Nezapomeňte informovat o programu a ceně kurzu. Uveďte, co je v ceně kurzu zahrnuto a co si absolventi odnesou – například certifikát.

Jak byste postupovali při sestavení ceny za kurz?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here