Měla jste snahu začít běhat, jezdit na kole, na kolečkových bruslích nebo aspoň pravidelně chodit na delší procházky? A co ji pokazilo? U venkovních aktivit bývá častým problémem počasí. Je samozřejmé, že pokud venku lije jako z konve, není vhodné vydávat se na hodinovou procházku. Vítr, slabý deštík nebo velká zima jsou však jen výmluvami.

Počasí je skvělou příležitostí, jak si najít výmluvu, proč zrovna dnes nemůžete jít sportovat. Když si ale pořídíte to správné (teplé a nepromokavé) oblečení, už nebudete mít šanci se v takových situacích vymlouvat!

Co musí obsahovat šatník sportovkyně?

Venkovní sporty jsou skvělé. Určitě je lepší pobyt na čerstvém vzduchu než v uzavřené posilovně či jóga studiu. Nadýcháte se čerstvého vzduchu a ze slunečních paprsků nasbíráte vitamín D. Budete k tomu ale něco potřebovat – dobré sportovní oblečení pro ženy. Protože zatímco ve fitku si vystačíte s tříčtvrtečními legínami a tričkem nezávisle na počasí, naven toho potřebujete trochu více. Co by nemělo chybět ve vašem šatníku?

  • dlouhé legíny – na jaro, podzim i mírnou zimu
  • kraťásky – na horké dny
  • tričko s krátkým rukávem – na léto
  • tričko s dlouhým rukávem – podzim, jaro a zima
  • nepromokavá lehká bunda – prodávají se přímo sportovní bundičky, které na sobě skoro ani neucítíte, jsou skvělé od jara do podzimu, když poprchá
  • teplejší bunda – v zimě se nejlépe běhá v teplejší bundě, může být třeba softshellová nebo šusťáková se zateplením
  • spodní prádlo – kalhotky noste jakékoliv, ale sportovní podprsenka s dobrou podporou poprsí se velmi hodí

Některé dámské fitness oblečení je samozřejmě dobré mít doma ve vícero provedeních. Zejména triček užijete několik. V seznamu nám také chybí boty a pak různé doplňky, jako jsou rukavice, čelenka, šátek okolo krku apod. Zejména v zimě na ně nezapomínejte, rukavice jsou snad ještě důležitější než bunda, protože zatímco na těle se při sportu zahřejete, ruce budou zmrzat.

Kde tohle všechno koupit a neutratit majlant?

Pokud se zaměříte na sportovní oblečení dámské od nejznámějších značek, zřejmě vaše peněženka zapláče. Ceny se šplhají do tisíců a za výše popsanou výbavičku byste určitě dala deset tisíc korun a více. Jde to ale řešit i jinak. Jestli nepotřebujete mít na tričku fajfku známé značky nebo tři proužky, podívejte se například na dámské sportovní oblečení do e-shopu 4fstore.

4fstore u nás prodává sportovní oblečení značky 4F, která si zvolila jméno podle Freedom, Fashion, Future a Fit. Ve svém oblečení neustále přináší nové technologie a designové nápady, přitom si ale udržuje příznivé ceny. V sortimentu přitom najdete více než jen čistě sportovní kousky. Určitě narazíte i na některé, které by se běžně daly zařadit do každodenního šatníku, když zrovna budete mít náladu na sportovnější outfit. Podívejte se na https://4fstore.cz/zeny/obleceni.html.