Známe to všichni. Čelíme nějaké nepříjemné situaci a najednou se nám začnou dělat kruhy v podpaží. Pocení ze stresu je běžnější, než si myslíme. Špatně se s ním bojuje a dokáže nám pěkně znepříjemnit život. Nikdo nechce vypadat při pracovním pohovoru, jako by právě vylezl z bazénu. Máme 5 rad, jak pocení ze stresu omezit nebo se ho úplně zbavit.

Vsaďte na meditaci!

Příčinu musíme při pocení ze stresu hledat v hlavě! Všem nepříjemným situacím, které mají za následek vlhké tělo, se vyhnout nemůžeme. S trémou se ale dá pracovat. Vyzkoušejme například meditaci nebo cvičení jógy. Jestliže se naučíme zvládat nepříjemné situace s klidnou myslí, omezíme i emoční pocení.

Dobrý antiperspirant může pomoct

Pocení je jednou z přirozených funkcí těla. Hyperhidróza neboli nadměrné pocení nám ale dokáže zkomplikovat život. O vlivu na naše sebevědomí ani nemluvě. Používání antiperspirantů je pro nás absolutní nutnost. Některé přípravky nejen zamaskují zápach, ale zredukují i tvorbu potu.

Vynechejte alkohol a chilli

Při emočním pocení jde hlavně o psychiku. Přesto můžeme tvorbu potu nechtěně podporovat i některými zlozvyky. Mezi takzvané spouštěče pocení patří třeba pálivé jídlo, alkohol nebo káva. Pocení může podpořit i špatné oblečení z umělých materiálů. Naše pokožka v nich nemůže dýchat! Sáhněme proto raději třeba po bavlně. Pomůže nám i dostatečný pitný režim. Lahev s vodou bychom měli mít vždy po ruce!

Nadměrné pocení se dá léčit

Někdy nás stresuje i jen myšlenka na to, že se zase zpotíme. Kvůli stresu se nejvíc potíme na dlaních, chodidlech, čele a v podpaží. Do těchto i jiných částí těla se dá aplikovat účinná látka, která pocení zabrání. Ošetření od specialistů z kliniky Mediestetik vydrží až osm měsíců! My tak můžeme žít svůj život znovu naplno a bez omezení.