V současné době se stalo trendem žít zdravým životním stylem. Lidé přikládají zdraví větší důležitost a upřednostňují zdravější varianty jídla před těmi méně zdravými. Pravděpodobně jste již ale slyšely nebo samy použily výmluvu, že zdravý životní styl je příliš drahý. Zahrnuje nákup kvalitních potravin, sportovního vybavení a vlastnění permanentky do fitness centra.

Na vlastním zdraví by se sice šetřit nemělo, ale v tomto článku najdete 4 tipy, jak nepřeplácet na zdravých potravinách. Můžete jednoduše ušetřit, aniž byste ohrozily kvalitu vašeho jídla.

Zde jsou čtyři chytré náhražky populárních potravin, které vám mohou ušetřit spoustu peněz:

Drobné ovoce

Čerstvé borůvky, maliny, ostružiny a další bobulovité ovoce uvidíte v obchodě vždy s vysokou cenovkou, i když je v jedné krabičce například jen 100 g. Cena bude ještě vyšší mimo sezónu. Nemusíte se jich ale vzdávat, nebo si je dopřávat jen občas. Výborně chutnají a vypadají skvěle i na fotce na Instagram. Drobné ovoce můžete jednoduše nahradit zmrazenými variantami. Stojí mnohem méně a mají stejnou výživovou hodnotu. Navíc se mraženými bobulemi nemusíte starat o hnilobu.

Ovesná kaše

Instantní balení ovesné kaše je jednoduché na přípravu, chutná skvěle a zasytí na dlouhou dobu. Instantní balíčky ale často navíc obsahují cukr, a tím pádem více kalorií. Namísto toho si můžete koupit velký balík ovesných vloček za mnohem nižší cenu a udělat si z toho zdravější verzi ovesné kaše. Na dochucení můžete přidat sušené ovoce nebo ořechy.

Domácí „brambůrky“

Pokud vás bude honit mlsná a bude vás nutit sníst něco na chuť, udělejte si domácí čipsy, po kterých se nebudete cítit provinile. Jako surovinu můžete použít cuketu, kterou nakrájíte na úzké plátky, můžete okořenit a dáte péct do křupava. Lahodná možnost, která vás nebude moc stát. Naproti tomu, kdybyste si chtěly koupit zdravou verzi lupínků v obchodě, za malé množství v balíčku zaplatíte příliš.

Ryby

Je obecně známé, že bychom měli jíst více ryb, protože jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Drahou čerstvou rybu ale můžete vyměnit za konzervovaného lososa nebo tuňáka. To je mnohem levnější možnost, jak dostat omega-3 do vaší stravy. Navíc konzerva je mnohem rychlejší na přípravu pokrmů.

Kromě uvedených tipů, máme několik dalších rad, které vám pomohou ušetřit peníze při nákupu jídla:

  • Naplánujte své týdenní menu, abyste věděly, jaké suroviny budete k přípravě potřebovat
  • Zkontrolujte, co již máte v ledničce a co potřebujete koupit
  • Napište si seznam na každý nákup a dodržujte ho
  • Nebojte se kupovat levnější ovoce a zeleninu s nedokonalostmi
  • Jídlo, které jíte často, můžete koupit ve slevě ve větším množství

Pokud však potřebujete nové kvalitní boty na sport nebo nějaké další vybavení, bez kterého se neobejdete, může být jednorázovým řešením rychlá půjčka. Matchbanker.cz je platforma pro porovnávání půjček, která vám může pomoci najít tu nejvýhodnější nabídku na trhu.