Budoucí novomanželé, kteří se rozhodli svůj společný život stvrdit svatebním svazkem, mají ulehčenou pozici, pokud jim s organizací svatby někdo pomůže. Dnes už existuje funkce svatebního koordinátora, který je svými logistickými a organizačními schopnostmi předurčen bez stresů naaranžovat vše potřebné dopředu tak, aby v konkrétní slavnostní den vše běželo jak po drátkách.

Vybírejte datum obřadu i podle možností rodiny a přátel

Ideální datum, pro které si nebudou muset svatební hosté brát dovolenou, je první dobrou volbou. Letní dny jsou pro uspořádání svatebního obřadu a následné veselice samozřejmě také příhodnější než nejisté podzimní počasí nebo mrazivé dny, jež předurčují mít oslavu v uzavřených prostorách. Ale proti gustu žádný dišputát. Některé nevěsty se chtějí cítit jako Libuška Šafránková ve filmové pohádce o Popelce a mít svatbu v záři zimních paprsků dopadajících na běloskvoucí sníh. Jiné budoucí manžele „tlačí“ do termínu například čas možného porodu, a tak jim nezáleží na datu, nýbrž na pohodlí nastávající maminky.

Jaké důležité detaily nemůžete při plánování opominout?

Neméně podstatnou záležitostí je i výběr místa oslavy, objednávání prstýnků, šití svatebních šatů a volba pozvaných hostů. Vždyť nemůžete zapomenout na rodiče, rodinu i ze širšího okruhu, kamarády, spolužáky nebo kolegy z práce. Jim je třeba dodat oficiální pozvánky, které předáte osobně nebo pošlete poštou. Výroba a tisk svatebních oznámení je pro budoucí novomanžele jednodušší v tom smyslu, že si mohou na stránkách www.vyhodnytisk.cz v pohodlí domova u kávičky nebo sklenky vína vybrat ideální šablonu, typ písma i papíru, případně dodat svůj návrh online. Výhodný tisk spočívá v ceně, rozmanitosti nápadů i rychlé výrobě do 24 hodin. Po natištěných a rozdaných pozvánkách už stačí jen objednat salonek, restauraci či pronajmout venkovní prostory, zajistit květinovou výzdobu, vybrat svatební menu a vhodné nápoje pro svatebčany… Pak už se jen můžete těšit, jak celý svatební den bude v klidu a veselí probíhat.