Když si představíte dětský pokoj, jistě před sebou vidíte barevné skříňky jemných tvarů s minimem nebezpečných a ostrých rohů. Někdo si vybaví moderněji laděný pokoj, kde je kladen hlavní důraz na funkčnost a jednoduchost co nejlépe s kombinovanou s estetickou stránkou. To by měl být cíl dobře vybavené místnosti, která bude dětem sloužit. A jak vybrat skvělý nábytek? Přečtete si článek a zjistíte cenné rady.

Designové, ale praktické

Při výběru dětského nábytku se můžeme nechat unést pouze designem a přestaneme myslet na to, že se v první řadě jedná o funkční vybavení. Krása skříněk je jistě velmi důležité, ale je potřeba zohlednit i vnitřní úložné prostory. Otevřené poličky se skvěle doplňují se šuplíky. Ke klasické komodě může být dobrým doplňkem malý noční stolek k posteli pro ukládání drobností a podobně. Snažte se, aby výsledek k sobě ladil po estetické i funkční stránce.

Berte v úvahu rozměry

Máte vyhlídnutou nádhernou skříňku do dětského pokoje, ale bohužel je moc velká? Nezbývá nic jiného, než se pustit do hledání menší varianty. Dalším řešením, které vyžaduje více kreativity by mohlo být i přestavení ostatního nábytku tak, aby se do pokoje vešla. To však někdy není dost dobře možné. Případné komplikace si tak jednoduše ušetříte, když si jako první parametr pro výběr nábytku zvolíte rozměry.

Zeptejte se na názor dítěte

V případě, kdy zařizujete pokoj pro starší dítě, zeptejte se ho na názor, co by se mu líbilo. Nebojte se zapojit ho do výběru jednotlivých komponentů, protože hodně záleží na tom, jak se bude ve své nově zařízené místnosti cítit. Vsaďte na společné kompromisy a odpovídající řešení hlavně co se týká například barevných kombinací a další výzdoby, což jsou sice detaily, ale výrazně utváří celý dojem. Díte bude navíc mnohem spokojenější, když získá pokoj přesně podle svých představ.