Malování patří mezi činnosti, které mají skvělý vliv na děti. Malování totiž dokáže dítě na několik hodin dobře zabavit a podpoří dítě v lepší fantazii. Navíc jde o skvělou relaxační techniku, která se postará o zklidnění, rozvoj motoriky a lepší soustředění. A jaké výtvarné potřeby by dítěti neměly chybět?

Základní výtvarné a kreativní potřeby

Není pochyb o tom, že umění je velice zábavná činnost. Avšak tato činnost se neobejde bez zásoby kvalitních výtvarných a kreativních potřeb. Mezi základní výtvarné potřeby patří zejména vhodné barvy. Ideální volbou jsou například Koh-i-noor tempery či akvarelové barvy, které lze snadno omýt vodou i po jejich zaschnutí. Určitě můžete pořídit také voskovky, pastelky a fixy. Kromě barev je třeba dále pořídit základní potřeby pro malování obrazů:

  • paletu na rozmíchávání barev,
  • štětce na malování obrazů v několika velikostech,
  • kalíšek na vodu a
  • vhodný podklad (papír, čtvrtka, plátno).

Nakonec můžete sáhnout i po různých kreativních potřebách, jako jsou korálky, flitry, barevné látky a stuhy či různý navlékací materiál. Vhodné je pořídit také lepidlo a barevné papíry. Při výběru vhodných výtvarných potřeb je třeba zohlednit i to, co má vaše dítě v oblibě.

Podpora dítěte je důležitá

Nakoupit výtvarné potřeby však nestačí, velice důležitou součástí je také podpora dítěte v jeho tvoření.  Důležitou roli hraje zejména vytvoření vhodných podmínek k malování. Je potřeba ratolestem zajistit vhodný prostor. Také byste neměli trvat hned na úklidu v případě, že výtvarné dílo není ještě hotové a být obezřetní k nepořádku. V tomto případě bude nutné se trochu obrnit trpělivostí. Vhodné bude také dítě podpořit v tvoření tím, že mu budete při tvoření oporou. Hrajte si s ním, podpořte v něm fantazii, pomozte mu atd. Svoji ratolest také můžete přihlásit do výtvarného kroužku.

Široký výběr výtvarných potřeb na jednom místě

Pokud chcete svému dítěti zajistit kvalitní výtvarné a kreativní potřeby, pak je najdete v obchodě či e-shopu Kreativ – výtvarné potřeby Praha 4. V tomto obchodě vás i vaše dítě překvapí opravdu široký výběr. Kromě potřeb pro malování obrazů zde najdete také kreativní potřeby pro výrobu svíček a mýdel, potřeby pro tvorbu vánočních či velikonočních dekorací apod. Za výhodnou cenu můžete zde své dítě vybavit i školními potřebami do školy.

Nakonec přesvědčit se můžete sami na webových stránkách vytvarne-potreby.eu.