Sluneční barva ve vašem obývacím pokoji sem vnese pohodu a pocit jistoty. Spektrum zlatavých odstínů je blízko slunci a vy mu tak budete na dosah, i když tomu tak za oknem nebude. Pryč s chmury a dejte možnost kanárkově žluté barvě evokující dobrou náladu.

Radostný odstín

Není pochyb o tom, že žlutá je zářivá a veselá barva. Když jí dáte šanci, je připravena prosvětlit i vaše okamžiky! Je teplá, energické a optimistická. Není překvapením, že se žlutou obklopuje v domácnostech, čím dál více lidí.

Žlutá je ideální barva pro použití v obývacím pokoji

Proč? Jelikož i v jasném světle vypadá přirozeně a pokud je využit i její správný tón, dokáže do pokoje vnést povznášející pocit. V noci pak vypadá jako magická záře.

V moderních domech je nejčastěji kombinována s jinými zemitými barvami a se dřevem. V konečném důsledku pak splňuje i svá specifika – teplo, uvolněnou atmosféru a neskonalou pohodu.

Současně hlubší a tlumenější odstíny žluté barvy, vytvářejí sofistikovanější a útulnější prostředí, než živější žluté odstíny. Ty jsou ideální tam, kde chcete jemnější vzhled.

TIP: malíři pokojů Praha

Kombinace žluté a šedé v obývacím pokoji má svůj důvod

Žlutá barva zahřívá a chladné tóny šedé, žlutou barvu vyvažují a oživují. Vymalujte si na žluto a do prostoru umístěte šedou pohovku.

Odstíny žluté a okrové s dalšími neutrálními barvami vytváří klasické moderní pozadí. Dbejte také na detaily, které jsou také velmi důležité, např. zlaté nebo žluté polštářky včetně vintage dekorací. Inspirujte se 70. léty a dodejte prostoru nádech poetismu a skvělého ladění.

A nezapomeňte se obklopit rostlinami. Do tohoto novodobého konceptu se hodí lišejníky a odstíny kouřových hub a okru.

Žlutá je silná a občas potřebuje uzemnit tím, že jí spojíte s akcenty černé nebo čokoládově hnědé pro sofistikovaný vzhled. Odvážné stěny mohou být okrové a temperovány tmavými sokly.