Plzeň je město pro rodiny s dětmi. Skutečně zde nechybí celá řada možností, jak se s dětmi nenudit. Je to však i město pro teenagery a studenty. Chystáte se sem na výlet? Možná zjistíte, že byste se tady dokázali s rodinou i zabydlet.

Plzeňská ZOO nabízí zážitky nejen pro milovníky zvířat

ZOO v Plzni je místo, které si zamilujete. Patří mezi nejkrásnější zoologické zahrady rozhodně nejen u nás. Je to atrakce vhodná pro celodenní výlety. Nejenže tady najdete dokonalé pavilony a krásně upravené výběhy pro obrovské množství chovaných zvířat. Celá je koncipovaná současně jako botanická zahrada. Vysázena jsou zde různá společenství rostlin, rostliny jsou perfektně popsány, takže nejenže si užijete krásu flóry, ale odejdete také nabiti informacemi, znalostmi i zajímavými fotkami.

Zahrada nabízí skvělou infrastrukturu pro rodiny i zábavu pro děti. Nechybí i jiné atrakce než jen samotná prohlídka zvířat. Součástí ZOO je statek s domácími zvířaty, kde v podkroví statku vznikla opičí dráha s toboganem vedoucím ven ze statku. V další části zahrady děti najdou velké hřiště s lanovou dráhou. A přímo ze ZOO je taktéž vstup do plzeňského Dinoparku.

Do ZOO se v sezóně můžete svézt z centra speciálním vláčkem. Přímo v centru města najdete též speciální expozici ZOO – Aqua Terra s akvarijními a terarijními živočichy.

Plzeň je též město divadla

Zejména toho pro děti. Plzeňské loutkové divadlo Alfa má věhlas rozhodně nejen v Plzni, a nejen v České republice. Představení v Plzni a v okolí však hraje ještě více souborů, často amatérských. V Plzni nechybí Muzeum loutek. Aby taky jo, když se právě zde, v Plzni, narodili i Spejbl s Hurvínkem. Plzeň je městem Josefa Skupa i Jiřího Trnky.

Plzeň bylo město kultury. A zůstalo mu to

Ve kterých městech bydlíme nejraději? Je to zejména tam, kde máme na dosah kulturu, blízkost přírody a dobrou infrastrukturu. To vše Plzeň splňuje. Pokud jde o kulturu, Plzeň byla Evropským hlavním městem kultury 2015. A i díky tomu je teď v Plzni ještě více různých pravidelných kulturních událostí. Jsou spojeny s hudbou i s divadlem. Jedním z nejskvělejších je Festival na ulici. Ulice města se na několik dní zaplní různými kulturními žánry – jsou tady koncerty, divadlo či vystoupení nového cirkusu. Neplatíte žádné vstupné, pouze si to přijdete do ulic užít.

Poznejte Plzeň a přijďte sem bydlet

V Plzni se bydlí dobře. Reality Plzeň jsou levnější než v Praze. Navíc vždy lze využít bydlení v blízkém okolí s dobru dostupností. Děti v Plzni vystudují vše, od skvělé cizojazyčné nebo Montessori mateřské školky, až po univerzitu (Západočeská univerzita v Plzni). A když ve městě nenajdete tak dobře placenou práci jako v Praze, do hlavního města je to na skok. Takže není problém do práce po dálnici denně dojíždět. Podívejte se na realitní server a vyhledávač Digi reality a najděte si své bydlení třeba právě tady, v Plzni.