Látkové rolety jsou již tradičně oblíbeným stínícím a také dekorativním prvkem. Široká škála barev, vzorů a materiálového provedení je předurčuje do všech interiérů a zaručuje dokonalé sladění s ostatním bytovým vybavením. Látkové rolety chrání byt před sluncem i pohledy zvenčí, jejich montáž je snadná, pořizovací cena příznivá a údržba jednoduchá. Představují vysoce elegantní řešení zastínění prostor, splňující nároky současné moderní doby.

rolety
zdroj : www.diamonddesign.cz

Ovládání látkových rolet může být mechanické za pomoci nekonečného řetízku nebo šňůrky, ale také motorizované s využitím dálkového ovládání. V případě nekonečného řetízku je na výběr několik druhů, aby co nejlépe ladil se stylem interiéru. Přednost ovládání pomocí šňůrky pak spočívá u látkové rolety vybavené pružinovým mechanismem v možnosti rychlého a snadného zastavení na požadovaném místě. Motorizovaný systém je zase velice komfortní a umožňuje za pomoci řídící jednotky automaticky nastavovat pohyb látkové rolety v předem určený čas. Navíc může být vybaven slunečním čidlem, které reaguje na základě intenzity světla a dá pokyn pro zatažení látkové rolety.

Vybrat si správnou variantu látkové rolety znamená také vybrat si správného a zkušeného partnera v oboru stínící techniky. Jedním z nich je firma Diamond design, která patří mezi špičky svého oboru. Své showroomy má v Praze, Zlíně, Brně a Velké Bíteši, kde čekají profesionální týmy, které se zákazníkem zkonzultují jeho požadavky na výběr látkové rolety a doporučí nejvhodnější řešení. V těchto obchodních místech má zákazník možnost prohlédnout si nabízený sortiment a doslova si jej „osahat“. Ačkoliv je výběr více než pestrý, firma nabízí navíc také možnost libovolného potisku látkové rolety dle individuálního výběru. Stačí kontaktovat některý ze showroomů a zkonzultovat svůj požadavek s odborníkem.